Luksemburgi eestlased kinkisid Anija valla lastele koolitarbeid

1702
Seitse Anija valla kooliminejat said väliseestlastelt kingiks ranitsa koos koolitarvetega.

Seitse 1. klassi minejat said ranitsad ja kooliasju.

„See mõte tekkis juba talvel,“ ütles Anija valla noorsootöö spetsialist Tuuliki Rohtla, kelle kunagine pinginaaber Sirli Piin elab Luksemburgis ning on varem kolmel korral saatnud Eestisse kasutatud, kuid korralikke riideid ja jalatseid nii meestele, naistele kui lastele, mänguasju ning tarbeesemeid. Neid on jagatud Anija valla sotsiaalkeskuses ja neid võib sealt saada praegugi. Enne seda algatas 10 aastat tagasi Eestist lahkunud Sirli Piin nn sokikampaania, mille raames kogusid väliseestlased raha ning ostsid Anija valla elanikele Eestis tehtud sokke.
„Nüüd otsustas ta, et tahab koos teiste Luksemburgi eestlastega aidata meie koolilapsi ning palus meil välja valida lapsed, kellele kinkida nende lastele väikeseks jäänud ranitsad. Tema enda soov oli, et need võiksid minna alles kooliteed alustavatele ehk esimese klassi õpilastele, kuna nende vanematel on lapse kooliminekuga seoses kõige rohkem väljaminekuid,“ jutustas Tuuliki Rohtla.
Sotsiaaltöötajad valisid välja 7 last, kes kasvavad suurperedes, neid kasvatab üks vanem või lihtsalt on teada, et perel on rahaga kitsas. Kui riideabi saadeti Eestisse välisministeeriumi autoga, siis ranitsad tõi Sirli Piin koos oma belglasest abikaasa ja tema sugulastega ise juulikuus Eestisse, kui olid külas laulu- ja tantsupeol. Sirli Piin jäi Eestisse terveks kuuks ning ostis Anija valla lastele oma kulul ranitsaisse veel vajalikke koolitarbeid: vihikud, joonistusplokid, harilikud ning värvi- ja viltpliiatsid, käärid, liimipulgad, kustukummid ja teritajad.
„Lapsed ja nende emad, kes on koolikotid seni kätte saanud, on olnud väga rõõmsad ja tänulikud. Ütlesid, et nad alles mõtlesid kooliasjade ostmisele ja kui palju see kõik võiks maksma minna. Eriti kulukas ost on vanematele just ranits, nende hinnad küünivad lausa 90 euroni. Kingiks  toodud  ranitsad   on   väga   kenad,   need   on   küll  kasutatud,  kuid   väga   korralikud,“ rääkis noorsootöö spetsialist.
Sirli Piin on lubanud Anija valla inimesi aidata ka edaspidi.

Eelmine artikkelKuusalu vald annab hajaasustuse programmist toetust 9 perele
Järgmine artikkelHEROL RIIBERG: „Elan üks päev korraga.“