Anija vallavanemat otsitakse personalifirma abil

1188

Oodatakse vähemalt viieaastase juhtimiskogemusega inimest.

Välja on kuulutatud konkurss Anija vallavanema leidmiseks, kasutatakse personalifirma Fontes PMP OÜ abi.

Vallavolikogu esimees Jaanus Kalev ütles esmaspäeval, et ehkki ametlikku otsust vallavanema konkursi väljakuulutamiseks volikogu veel vastu võtnud ei olnud, siis läbirääkimiste käigus oli enamik volikogu liikmeid selle poolt, et vallavanemat ei valita mitte ainult elulookirjelduse, inimese välimuse  ja vestluse põhjal, vaid teaduslikumate meetoditega.

„Fontes viib läbi ka testid, millega tehakse kindlaks inimese sobivus ametikohale,“ selgitas volikogu esimees.

Personalifirma teeb laekunud avalduste seas ära kandidaatide eelselektsiooni. Edasi pääsenud kandidaatidest hakkab valikut tegema vallavolikogus moodustatud komisjon.

Kandidaadile esitatud tingimused on vastavuses avaliku teenistuse seaduses (ATS) ametnikule kehtestatud nõuetega – peab olema kõrgharidus ja organisatsiooni vähemalt  5aastase juhtimise kogemus. Lisaks elulookirjeldusele ja vajalikele dokumentidele tuleb kandideerimiseks esitada ka 6000 tähemärgi pikkune essee teemal „Anija valla areng“.

„Nõuetesse panime sisse vastavuse ATSile, et kandidaadil oleks ikka eesti keele elementaarne oskus ja ta ei oleks kohtulikult karistatud. Esseest tuleb kõige paremini välja nii inimese jutu- ja kirjaoskus, kui ka nägemus Anija valla arengust. Kaugemalt tulnud kandidaadid saavad samuti pildi vallast, kui natuke eeltööd teha ja näiteks vallaametnikega suhelda,“ selgitas Jaanus Kalev.

Anija vallas koalitsiooni moodustanud Keskerakond, valimisliit Anija Ühendus ja IRL otsustasid oktoobri lõpus koostööle asudes ühiselt, et vallavanem valitakse avaliku konkursiga.

Eelmine artikkelMiks lahkute Kuusalu Soojuse juhatuse esimehe kohalt?
Järgmine artikkelRaasiku vallas kadunud 90aastast naist tulid otsima vabatahtlikud päästjad