Raasiku Krõbe Talvepäev peeti sulailmaga

959

Teist aastat toimunud üritusel sai sõita saaniga ning võistelda pikimas lius ja kelgurallis.

Pühapäeva, 17. veebruari pealelõunal korraldasid Minu Eesti Noored ja Raasiku rahvamaja juhataja Helle Vaga rahvamaja taga suurel platsil Krõbeda Talvepäeva, mis on vastand suvel toimuvale Sumedale Suveõhtule.

Külastajad said sõita hobuse taha rakendatud saaniga, võistelda kelkudega nii pikimas lius ning suurel kelgurallil. Mao aasta tervitamiseks käivitati suur lumeskulptuuride võistlus „Maod ja ussid“. Kui külm tungis läbi riiete, sai rahvamaja suures saalis osta teed-kohvi ja pirukaid ning vaadata Aruküla filmifestivali eelmise aasta programmi.

Vastupidiselt Sumedale Suveõhtule, ei olnud Krõbedal Talvepäeval eraldi peakorraldajat. Minu Eesti Noortest kokku pandud korraldustiimi kuulusid Karri Urban, Marie Reinike, Madle Sirel, Henri Reeder ja Juku Trump. Kogu päeva juhtis Minu Eesti Noorte endine esimees Kaspar Aren. Üritu­sest võttis osa 40 inimest, mida oli vähem, kui eelmine aasta. Peamiselt olid kohal lapsed.

„Krõbe Talvepäev ongi korraldatud selleks, et noortel oleks üritusi ka talvel, mitte ainult suvel. Näha on, kuidas kõik naudivad,“ lausus Henri Reeder. Ta mainis, et üritus loeti igati õnnestunuks.

Kelguralli kõige kiiremad olid Raasiku poisid Rainis Ristain ning Gregor Prehing. Pikima liu laskis Kertu Ivask, kes sai auhinnaks Raasiku Meierei poelt välja pandud kelgu. Parima lumeskulptuuri leidmiseks oli kokku pandud žürii koosseisus Helle Vaga, Kaspar Aren ja Gerly Tuur. Üheskoos valiti välja töö nimega „Jääpurikas“, mille valmistasid Rasmus, Kirke, Kati ja Riivo Loik. Neile kingiti suure töö eest puuviljakorv Aruküla juurviljakioskilt.

Henri Reeder: „Äkki saame sel aastal veel korraldada Sügis­öö ja Kevadhommiku, siis oleks igal aastaajal midagi oodata.“