Loksal tulevad võidupühal näidislahingud

994

Harju 14. maakaitsepäev on 23. juunil Loksa linnas.

Peakorraldaja, Harju maavalitsuse sisejulgeoleku nõunik Nikolai Vojeikin ütles, et võrreldes varasematega on Loksal oodata suurejoonelisemat paraadi. Kuna Jõgevale vabariiklikule paraadile ei kaasatud Harju ressurssi, on Loksale paraadile tulemas abipolitseinike, vabatahtlike tuletõrjujate, sisekaitseakadeemia piirivalvekolledži kadettide, kaitseliitlaste, naiskodukaitsjate, noorte kotkaste ja kodutütarde rühmad. Kui kokku liita kõik, kes on vabatahtlikult lubanud paraadil osaleda, saab üle 300 inimese. Lisaks tehnika.

 „Kindlasti tasub vaatama tulla ka teatraliseeritud näidislahinguid. Alustame kergematest, tutvustame piirivalvekoera ja tema võimekusi. Seejärel teeb Loksa päästekomando veešõu, vett võetakse keskväljaku kõrvalt jõest. Kõiki näidislahinguid peale viimase, ajalooklubi Front Line etenduse, saab jälgida linnavalitsuse ees keskväljakul. Front Line lahingut palutakse vaatama teisele poole jõge. Sinna tuleb minna üle silla, minekuks kulub umbes kümme minutit,” rääkis Nikolai Vojeikin.

Maakaitsepäevale oodatakse Jõgeva paraadilt langevarjureid, kes maanduvad üle jõe staadionile. Nende hüppeid tuleb jälgida samuti keskväljakult.

Politsei kiirreageerimisrühm näitab pantvangide vabastamist. Selleks on keskväljakule toodud põletamisele ja lammutamisele kuuluv vana garaaž. Kaasatud on helikopter Augusta. Pärast seda teevad näidislahingu kaitseliitlased koos Scoutspataljoniga, toetavad helikopter Robinson ja soomuk PASI.

Nikolai Vojeikini sõnul on kõige uudsem see, et maakonna omavalitsused on teinud oma lippudest koopiad ning ka need on toodud paraadile. Kui kell 15.30 algab võidutule tseremoonia, osalevad selles lippudega Front Line liikmed, seljas eestlaste sõjaväemundrid või – rõivad alates 20-ndatest aastatest.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Mustjõe külas
Järgmine artikkelKäsmu merepäästjad jõuavad ka Hara ja Eru lahte