Lasteaiakohtadest Kuusalus

973

Oleme korduvalt kirjutanud, et Kuusalu vallas jääb tulevast sügisest rohkem kui sada last lasteaiakohast ilma ja nende emad peavad loobuma tööle- või õppimamineku plaanidest või leidma lapsehoidja. Viimane lahendus on kallis. Kui lapsehoidjal on litsents, saab vallalt taotleda toetust. Kui pole, tuleb perel endal maksta.

Kuusalu vallavalitsus esitas ka sel aastal KOIT kavasse Kiiu lasteaia ehitamiseks rahataotluse. Mullu jättis maavalitsuse komisjon Kiiu lasteaia eelisnimekirjast välja. Loodetavasti tänavu seda ei juhtu. Ent isegi siis, kui Kuusalu vallale antakse riigilt lasteaia ehitamiseks raha, kulub vähemalt poolteist aastat enne, kui see avab uksed.

Aga ka vahepeal tuleb leida lastele hoiukoht. Kui Sõnumitoojas hakkasid ilmuma lood lasteaiakohtade teemal, kirjutas valla lapsevanem Piia Palge-Lepik vallamajja kirja, kus tutvustas mudelit, kuidas jagatakse lasteaiakohti Norras. Nüüd saatis ta Sõnumitoojale veelgi ideid. Näiteks rakendatakse mitmel Põhjamaal ja ka Tallinnas Nõmmel eralasteaia juures mõne tunni jooksul päevas niiöelda õuerühma – lapsed on kogu aja õues, söömise ajal võivad minna tuppa ja vihma ajal olla varju all. Tegu on lapsehoiuga, mitte pedagoogilise tegevusega. Ka võiks tema arvates toetada vald päevahoiu või eralasteaia loomist.

Hea tahtmise juures võib leida lahendusi valla kolmes laste­aias ka praeguses olukorras. Mõtteaineks lisame numbrid: Kuusalu lasteaias Jussike maksab ühe lapse koht aastas 31 863 krooni, Kolga lasteaias 33 853 krooni ja Vihasoo lasteaias-algkoolis 36 896 krooni (kool ja lasteaed koos).

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Mustjõe külas
Järgmine artikkelKäsmu merepäästjad jõuavad ka Hara ja Eru lahte