Loksal ja Kolga-Aablas mängitakse LEADER projekti janti

858

9. juulil etendub Loksal Kuivoja puhkekeskuses ja 24. juulil Kuusalu vallas Kolga-Aablas Ambla valla MTÜ Sääsküla Huviklubi lavastus „Jäneda poiste pajatused”.

Lavastaja ning teksti autor on teletöötaja ja õhtujuht Arlet Palmiste, kes on oma kodu rajanud Ambla valda. Ta nimetab tunniajast näidendit dokumentaalseks jandiks – on kirjutatud Jäneda põllumajanduskooli õpilaste mälestusteraamatu põhjal, kajastab 50-ndatel aastatel koolis juhtunut ehk vahetut sõjajärgset aega.

Esinevad ka kohalikud taidlejad. Tantsuks mängib Ambla Valla Majaomanike ansambel, mille eestvedaja ja juht on samuti Arlet Palmiste.

Ta on MTÜ Sääsküla Huviklubi esindajana osalenud MTÜ Arenduskoda LEADER-koolitustel ja -reisidel. Arenduskoja juhatus kiitis rahastamiskõlbulikuks tema kirjutatud projekti, mille ametlik nimetus on „Harrastustaidlejate kontsertsari „Tunne naabrit””.

Projekti raames esitatavat näidendit „Jäneda poiste pajatused” mängitakse kõigis kuues MTÜ Arenduskoja omavalitsuses – peale Loksa linna ja Kuusalu valla veel Vihula, Kadrina, Tapa ja Ambla vallas.

Projekt taotleb Leader programmist 50 000 krooni, kogumaksumus on 70 360 krooni. Kuigi PRIA ei ole sellele lõplikku heakskiitu jõudnud anda, otsuse tegemiseks on aega 90 tööpäeva, on Sääsküla Huviklubi asunud kavandatut ellu viima. 10. juulil on plaanis näidendiga esineda Läsnal.

Kuivoja on Loksal näitemängu esitamiseks uudne koht. Arlet Palmiste rääkis, et võttis ühendust Loksa linna esindajatega. Kuna talle vastust ei tulnud ning sattus seda kurtma Kuivoja puhkekeskuse perenaisele, sai pakkumise, et miks ei võiks kontsert ja järgnev pidu toimuda Loksa külje all Kuivojal.

Pühapäeval, 21. juunil on Arlet Palmiste Kiiu esimese jaanitule õhtujuht.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Mustjõe külas
Järgmine artikkelKäsmu merepäästjad jõuavad ka Hara ja Eru lahte