Loksal ja Kuusalus uurib politsei valimisreklaame

1954

Laupäeval olid Loksa infotahvlitele ja elektripostidele kinnitatud plakatid, mis kutsusid hääletama OLEG GOGINI vastu.
OLEG GOGIN ja Kuusalu Soojus esitasid politseisse avalduse.

Laupäeval, 17. oktoobril pandi Loksa linnas infotahvlitele ja elektripostidele Gogini-vastased anonüümsed plakatid.  Samal päeval jõudsid Kuusalu valla ligi 3000 elaniku postkasti Kuusalu Soojust laimava tekstiga reklaam-trükised, autor on teadmata.

Laupäeval kella 13 paiku sai sotsiaaldemokraatide esinumbrina Loksa linnavolikogusse kandideerinud Oleg Gogin telefonikõne, et keskerakondlased panevad linnas üles tema kohta plakateid.

„Kas tegu oli tõesti kesk­erakondlastega, seda ei tea, sest mõned Loksa inimesed arvavad, kui midagi tehakse minu vastu, siis on need kesk­erakondlased,” sõnas Oleg Gogin. „Helistasin politseinumbril ja ootasin, kuni politseinikud tulid kohale, pildistasid plakateid, koostasid protokolli ja läksid teisi plakateid maha võtma. Mulle öeldi, et algatatakse väärteomenetlus, kuna on rikutud seadust – välireklaami ei tohtinud väljas olla.”

Eesti- ja venekeelsele plakatile oli trükitud Oleg Gogini pilt, sellele tehtud rist peale ning lisatud tekst: „Ütle „Ei” Oleg Goginile! Tule valima 18. oktoobril.”.

Oleg Gogin: „Selline tegu on ebaeetiline, kui valimistel minnakse isikute vastu selle asemel, et vaielda sisuliselt, valimisprogrammide üle. Eriti kohatu on teha seda üks päev enne valimisi.”

Põhja politseiprefektuuri kommunikatsioonibüroo juht Harrys Puusepp ütles esmaspäeval, et politsei on algatanud väärteomenetluse ning püütakse välja selgitada asjaolud, kuidas plakatid sinna sattusid.
     
Kuusalu Soojus pole pankrotieelses seisus
Kuusalu vallas levitatud reklaami ühel poolel oli pilt Kolgaküla põlenud rahvamajast ja tekst: „Meie jätsime Kolgaküla rahvamaja kindlustamata ja tekitasime sellega vallakassasse 10 miljoni kroonise augu. Ühiselt Edasi!?!”

Teisel poolel on koopia vallavalitsuse septembri alguse korraldusest, millega tehti ettemaks 464 833,35 krooni OÜle Kuusalu Soojus soojus­energia tarbimise eest. Koopia peale oli trükitud: „Finantsraskused! Meie viisime Kuusalu Soojuse pankrotieelsesse seisu! Ühiselt Edasi!?”

Kuusalu Soojuse juht Raul Valgiste ütles, et hindab juhtunut valeinformatsiooni levitamiseks ja laimuks, alatu on selle levitamine valimiste-eelsel päeval ning argpükslik on, et autor varjab oma nime. OÜ Kuusalu Soojus esitas Põhja politseiprefektuurile avalduse uurimismenetluse algatamiseks, et selgitada välja laimaja isik.

Raul Valgiste: „Kütteperioodi eelne aeg on ettevõttele rahaliselt kõige raskem, kuid ilmselge liialdus ja pahatahtlikkus on rääkida Kuusalu Soojuse pankrotieelsest seisundist. Lisaks igapäevasele majandamisele on ettevõttel tulnud leida 2009. aastal põhivaradesse investeeritud 19 miljoni krooni kohta täiendavaid rahalisi vahendeid käibemaksu tasumiseks, hiljem saame need summad riigilt tagasi. Pöördusime vallavalitsuse poole ettemaksu tegemiseks esmajoones soovist hoida kokku kulusid ning mitte võtta käibemaksu tasumiseks laenu ega maksta selle eest intressi.”

Ta rõhutas, et Kuusalu Soojuse näitamine valimiskampaania käigus tegelikust halvemas valguses kahjustab otseselt äriühingu nime ja usaldusväärsust.

Ka Kuusalu Soojuse nõukogu juht Herko Sunts nimetab sellist valimisreklaami äriettevõtte kahjustamiseks – eriti kui pidada silmas, et Kuusalu Soojusel on plaan esitada rahataotlus Euroopa Ühtekuuluvusfondi, et küsida toetusraha Kuusalu, Kiiu ja Kolga vee- ja kanalisatsioonisüsteemide rekonstrueerimiseks.

Eelmine artikkelPerilast leiti mürsk
Järgmine artikkel„Tagasi kooli“ tõi esinema REET LINNA, SANDRA NURMSALU ja teised