Kehra Kooli Vilistlased annavad välja stipendiumi

1593

MTÜ Kehra Kooli Vilistlased on tegutsenud üle aasta.

2009. aasta lõpus lõid Kehra gümnaasiumi vilistlased Piret Urmet ja Mart Raja MTÜ, mis aitaks korraldada kooli aastapäevi ning vilistlaste kokkutulekuid, kirjutada projekte, algatada autasude, preemiate ja ka stipendiumite määramist. MTÜ loomise mõtte algataja oli Kehra kooli direktor Urve Rannaääre.
Nüüd on MTÜ kuulutanud välja konkursi väljapaistva õpilase stipendiumile.

Kehra gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja ja MTÜ juhatuse liige Piret Urmet selgitab, et stipendium on mõeldud aktiivsele ning silmapaistvale õpilasele: „Vald toetab rahaliselt edukalt õppivaid õpilasi. Meie otsustasime, et anname stipendiumi mitte niivõrd heade õpitulemuste kui aktiivsuse, ühiskonnaelus kaasalöömise, meeldejääva teo või heade tulemuste eest mingis muus valdkonnas.“

Stipendium peaks soosima Kehra kooli õpilase ühiskondlikku aktiivsust ja arengut ning toetama tema edasipürgimise plaanide täitumist. Väljamakstava summa on 60 eurot ja see on mõeldud 10.-12. klassi õpilasele. Toetust hakatakse andma igal aastal.

Piret Urmet: „Esimene aasta oli MTÜ käimalükkamiseks ja Kehra kooli 160. aastapäeva tähistamisele kaasaaitamiseks ja ei jõudnud stipendiumi statuuti välja mõelda. Sel aastal anname stipendiumi esmakordselt. Kandidaatide esitamiseks leiab avalduse kooli kodulehelt.“

Toetus tuleb MTÜ eelarvest, seekord kooli 160. aastapäeva korraldamise eelarvest üle jäänud rahast.

MTÜ liikmeid on 11 ehk sama palju kui alguses. Piret Urmet loodab, et neid tuleb juurde.

Lisaks sügisel toimunud aastapäeva korraldamisele on Kehra Kooli Vilistlased proovinud kirjutada ka projekte, kuid siiani ei ole need rahastust saanud.
Järgmiseks on plaanis toetada rannavolle võistlust, mis tavaliselt on toimunud Anija valla Kodukandipäevade raames Kehras.

„Seekord on kodukandipäevad Anija mõisas. MTÜ Kehra Kooli Vilistlased toetab võistlust auhindadega, mis tulevad rahalised või esemelised,“ sõnab Piret Urmet. Kavas on toetada ka Kehra spordiraamatu koostamist ja väljaandmist.

Eelmine artikkelTammispea talgutel oli vähe koristada
Järgmine artikkelTektoon-A ja Kotka-Rist võivad 1. juunist kütusemüüki jätkata