SANDRA NURMSALU jagas Kehras autogramme

2540

Laupäeval, 13. juunil oli Anija valla kodukandipäeval laulja SANDRA NURMSALU vastu huvi suur – küsiti autogramme ning sooviti koos pilti teha.

Alaverest pärit Sandra Nurmsalu käis eelmisel laupäeval Kehras, et võtta vastu Anija valla 10 000-kroonine preemia Eurovisiooni lauluvõistlusel Eestile toodud 6. koha eest.

„See on suurepärane, olen väga tänulik,“ lausus Sandra Nurmsalu preemia kohta.

Kui laulja, preemiatšekk käes, lavalt lahkus, läksid paljud kohalikud inimesed temalt autogrammi küsima.

Sooviti ka end koos temaga pildistada. Üks mees sõitis pärast pildistamist jalgrattaga koju ning naasis mõne aja pärast valmis fotodega, et neile autogrammi saada. Kehra koolitüdrukud küsisid, kas laulja on käinud samas koolis, ning uurisid, kas ta kodukandipäeval esineb.

Anija vallavanem Jüri Lillsoo, kes soovis samuti Sandra Nurmsaluga ühisele fotole jääda, ütles, et Urban Symphony neiud tegid Eestile Euroopas rohkem reklaami, kui poliitikud Brüsselis.

Sandra Nurmsalu ütles, et ei tunne end staarina ning vähemalt Tallinnas on tal lihtne liikuda, tänaval suurt tähelepanu ei pöörata. Tema endine muusikaõpetaja Heli Karu kinnitas, et kodukandis on lauljatar siiski väga suur staar. Eelmisel nädalal oli Sandra Nurmsalu Alavere kooli lauluvõistluse žüriis ning veetis oma endises koolis terve päeva. Ka seal tuli palju autogramme anda.

„Mul on alles üks noodileht, millel Sandra seitsmenda-kaheksanda klassi tüdru­kuna oli harjutanud oma käekirja ning lõpuks kirjutanud allkirja. Kui mul see noodi­leht viimati Kehras kasutuses oli, tahtsid kõik seda endale saada,“ rääkis Heli Karu.

Moskvas soe vastuvõtt
Autogrammikütid rääkisid, et Eesti tänavune eurolaul meeldis neile väga ning hoidsid sellele kõvasti pöialt. Sandra Nurmsalu kinnitas, et ei pabistanud Moskvas enne suurt esinemist üldse.

„Kui olime Eesti Laulu konkursi võitnud, pidime enda jaoks selgeks mõtlema, et läheme väga suurele lavale oma riiki esindama. Kui olime selle teadvustanud, siis ei olnud me ausalt öeldes absoluutselt närvis,“ lausus ta.

Heli Karu ütles, et tema arvates ei närveerinud endine õpilane ühelgi Eurovisiooniga seotud esinemisel: „Võib-olla enne esinemist pabistas, kuid igal korral, kui ta lavale läks, jäi mul suu lahti.“

Sandra Nurmsalu jutustas, et neilt küsiti pidevalt, mida arvavad, kas pääsevad finaali: „Kuid me ei mõelnud sellele, eesmärk oli esineda nii hästi, kui oskame.“

Urban Symphony liikmed ei muretsenud, et kohalikus meedias hakatakse pärast võistlust tugevat kriitikat tegema: „Kes materdada tahab, teeb seda nagunii, selle vastu ei saa. Teadsime, mida teeme ja tundsime, kuidas meil läks. Võin kindlalt öelda, et andsime kõik endast parima ning meie jaoks oli see õnnestunud esinemine. Ja meid võeti kõikjal üllatavalt hästi vastu.“

Sandra Nurmsalult auto­grammi palunud inimesed kiitsid lihtsust ja siirust, millega Eesti neiud esinesid. Laulja nõustus, et Eesti laul eristus paljudest suure tralli, kargamise ja tulemölluga  lau­lu­dest, ning kinnitas, et oli uhke tunne laulda seal eesti keeles. Eestit esindanud ansambli ühine suur lemmik Eurovisioonil oli Islandi laul, ka Norra võidulaul oli Sandra Nurmsalu arvates vahva.

Kui esialgu oli suurlinn Eesti neidudele hirmutav, siis sealne vastuvõtt oli väga sõbralik. Sandra Nurmsalu jutustas, kuidas nende produtsent Sven Lõhmus koos bussijuhiga peatus Moskvas ülekäiguraja ees, et jalakäija üle tee lubada. Kui mees nägi bussil Eesti lippu, hüüdis: „Oo, Eesti!“ ning tegi hõlmad lahti ja näitas, et tal on rinnas Eesti lipp.

„Igal pool oli vastuvõtt väga soe ning kui laval seisime, oli tunne, justkui terve Eestimaa oleks meie selja taga ja elaks kaasa,“ ütles Sandra Nurmsalu ning kinnitas, et väga palju positiivset energiat andis see, et ka lähedased olid Moskvas kaasa elamas.

Moskvast kojusõidul õnnitles lennufirma ainus eestlasest kapten Eesti eurotiimi ning kutsus lauljatari maandumise ajaks oma kokpitti.

Urban Symphonyga tuurile
Sel suvel plaanib Urban Symphony anda Eestis 12 kontserti. Tuur on kavandatud augustikuusse, sinna minnakse koos saksofonist Raivo Tafenau, lauljatar Laura ja Brasiiliast pärit laulja Sergio Bastosega.

Sandra Nurmsalu kutsus ka kodukandirahvast neid kuulama. Kuigi ta on seni igal aastal ka Kehras esinenud, ei julgenud seda tänavuseks lubada: „Praegu lähevad kõik jõud tuuri ettevalmistamisele. Teeme proove, töötame kava välja, arranžeerime. Usun, et tulevad toredad kontserdid, juba ootan neid.“

Sügisel jätkab Urban Symphony koos „Rändajate“ autori Sven Lõhmusega stuudios plaadimaterjali salvestamist. Kui kõik õnnestub, ilmub plaat veel sellel aastal.

„Ideid ja lugude variante oleme juba salvestanud, kuid et plaat välja anda, on vaja need lõpuni viimistleda,“ selgitas Sandra Nurmsalu.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Mustjõe külas
Järgmine artikkelKäsmu merepäästjad jõuavad ka Hara ja Eru lahte