Loksa vaidlustas KOIT kava Harju nimekirja

705

Siseministeerium menetleb Loksa linna vaiet 24. aprillini.

Harjuma Omavalitsuste Liit (HOL) kooskõlastas märtsis teistkordselt kohalike omavalitsuste investeeringute toetuse ehk KOIT kava Harju maakonna eelistusnimekirja. Loksa linn vaidlustas advokaadibüroo vahendusel Harju komisjoni hinnangu Loksa kultuurikeskuse rekonstrueerimise projektile – see ei mahtunud ka nüüd rahastatavate projektide sekka. Siseministeerium menetleb Loksa vaiet 24. aprillini.

Rahastatavate objektide sekka hinnati Kiiu lasteaia ehitamine 21 miljoni krooniga, Kehra gümnaasiumi hoone tehnosüsteemide rekonstrueerimine 7 miljoni krooniga ja Loksa lasteaia rekonstrueerimine 21 miljoni krooniga.

Esimest korda kooskõlastati nimekiri mullu sügisel enne kohalikke valimisi. Loksa linn ja Harku vald vaidlustasid nimekirja ning vabariigi valitsus kinnitas detsembri lõpus osade maakondade KOIT kava rahajaotuse, Harju kava jäi kinnitamata. Omavalitsuste projektid saadeti siis maakonnakomisjonile teistkordseks ülevaatamiseks.

HOLi juhatuse esimees ja maakondliku komisjoni juht, Kose vallavanem Vello Jõgisoo rääkis, et Loksa linna vaidlustamise tõttu palus siseministeerium komisjoni kõigilt liikmetelt nüüd selgitust, miks nad andsid Loksa kultuurikeskuse projektile just sellised hinded: „Esimesel korral sai Loksa projekt 4,12 hindepunkti, teisel korral alla 3 punkti. Loksa linn vaidlustas hinde madalamaks muutumise. Kuid erinevas tulemu­ses  pole midagi imelikku, sest komisjoni koosseis on vahepeal muutunud. Kui enne oli koosseisus üks omavalitsuste esindaja, enamik olid maavalitsuse töötajad, siis teisel korral oli siseministeeriumi nõudel omavalitsuste esindajaid kolm. Paratamatult ei olnud teise koosseisu arvamus sama, mis oli enne.”

Sõnumitooja palus Loksa linnapealt Värner Lootsmannilt, Harju endiselt maa­vanemalt, kommentaari, miks Loksa linn vaidlustas eelisnimekirja, sedasi on veninud ka Loksa lasteaia kordategemine ja Kiiu lasteaia ehitamine Kuusalu vallas, mille volikogu liige ta on.

Värner Lootsmann vastas, et Loksa linnavalitsus esitas vaide siis, kui tema ei olnud veel linnapea: „Küllap siis linnavalitsus teadis, mida teeb.”

Eelmine artikkelKuusallu teatrifestivalilt duetipreemia
Järgmine artikkelKuusalu vallas tehti mailaada tõttu talguid nädal varem