Tulekul on Harjumaa käsitöönäitus

1574

Juunis toimub esmakordselt maakondlik käsitöönäitus, kust valitakse töid 2011. aastal toimuvale üle-eestilisele näitusele.

Maakondlik käsitöönäitus tuleb Keilas Harjumaa muuseumis ja kultuurikeskuses ning seda korraldab Harjumaa ja Tallinna Käsitöö Keskselts (HTKKS). Töid näitusele valitakse kõigist Harjumaa piirkondadest.

Keskseltsi Ida-Harju kuraator on Anija valla kultuurikeskuse juhataja Margit Aasmaa, kelle eestvedamisel valitakse töid Kuusalu, Aegviidu, Anija, Jõelähtme, Raasiku ja Viimsi vallast ning Loksa ja Maardu linnast.
Kõigi piirkondadega ei ole tal kontakti olnud, mistõttu ootab, et omavalitsustest võetaks temaga ise ühendust.

Harjumaa käsitöönäituselt valitakse töid Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu (ERKL) korraldatavale üle-eestilisele käsitöönäitusele, mis tehakse 2011. aastal kultuuripealinna ürituste raames. Sinna oodatakse töid kõigist maakondadest.

Käsitöö keskselts moodustati 13. novembril 2008 ERKL palvel, kuna teistes maakondades oli juba sarnaseid ühendusi tehtud. Seltsi juht on Erge Loorits, kes on ka Lõuna-Harju kuraator.

HTKKS arendab edasi Tallinna ja Harjumaa käsitöötraditsioone. Margit Aasmaa ütles, et esialgu on oluline infovahetus ja käsitöötegijate kaardistamine: „Nüüd oleks vaja leida omavalitsustest inimesed, kes tahaksid arendada kohalikul tasandil käsitöökultuuri. Kuna seltsitöö on vabatahtlik, siis ei ole paljudel aega sellega oma põhitöö kõrvalt tegeleda.“

Anija vallas valib käsitööd maakondlikule näitusele komisjon. Kultuurikeskuses on 12.-22. aprillini suur käsitöönäitus, väljapandust teeb valiku kolmeliikmeline komisjon, kuhu kuuluvad Keila kultuurikeskuse juhataja ja kunstnik ning Harjumaa muuseumi töötaja.

„Nad tulevad ja pildistavad kõiki töid ning märgivad ära need, mis võiksid maakondlikule näitusele sobida. Näitusele minevad tööd valitakse piltide alusel välja pärast seda, kui on valdade näitustel käidud,“ selgitas Margit Aasmaa.