Loksa rahvakoosolek jäi osalejate vähesuse tõttu ära

795

Linnavalitsusele koostatud kümmekond ettepanekut jäid läbi arutamata ning esitamata.

Neljapäeval, 15. augustil kell 17 pidi  Loksal  toimuma  rahvakoos­olek, kuhu olid kutsutud linnaelanikud, linnapea, abilinnapead, volikogu esimees ning linna arengujuht. Kui kell näitas koosoleku algusaega, oli endise meremeeste maja juures ootamas vaid koosoleku korraldaja, Loksa elanik Ilmi Ternovskaja.

Linnavalitsus- ja volikogu kutsuti koosolekule aru andma ja selgitusi jagama, miks pole menetletud ühtegi 11st rahvaalgatuslikust eelnõust, mille Ilmi Ternovskaja on viinud linnavalitsusse. Eelnõudel on olnud vähemalt ühe protsendi hääleõiguslike linnaelanike allkirjad, enamasti 35 allkirja. Vastavalt seadusele peab volikogu võtma siis rahvaalgatusliku eelnõu päevakorda kolme kuu jooksul.

Umbes veerand tundi pärast koosoleku algusaega saabusid veel kolm inimest, kes üsna pea lahkusid. Üks neist oli tulnud, sest arvas, et kutsuja oli Loksa linnavalitsus, kes tahab rahvale oma tegevuse kohta avalikult selgitusi jagada.

„Saatsin kutsed varakult linnavalitsusse. Panin Loksal kutsed üles näiteks postide külge. Need tõmmati kõik maha. Kui mulle helistati, et jälle on kuulutus maha võetud, läksin ja panin uuesti. Info lihtsalt ei jõudnud linnaelanikeni, eriti venekeelseteni,“ ütles korraldaja.

Ilmi Ternovskaja lisas, et kell 17 polnud koosoleku korraldamiseks hea aeg ning järgmine koosolek tuleb korraldada keset tööpäeva, siis ehk läheb paremini. Koosolekuks olid koostatud kümmekond ettepanekut linnavalitsusele. Kui kohale oleks tulnud vähemalt viis inimest, oleks olnud õigus koosolek läbi viia, punktid läbi arutada ning need linnavalitsusele esitada.

Ta rääkis, et linnaelanikele valmistab enim muret heakord.  Kanalisatsioonitööde tegemisest on jäänud teede äärde kivi- ja mullahunnikud, mida pole laiali lükatud. Tööstuse tänava ääred ning müüdavad maatükid on niitmata ja sodi täis. Koristamata on ka mererand ja mets.

Olid ka ettepanekud taastada tunnisaun, lülitada tänavavalgustus sisse ööseks, saata linnavalitsuses ja allasutustes töötavad pensionärid vanaduspensionile, et luua töökohti noortele.

„Olen Loksa pikaaegne elanik ja kümme aastat olnud linnavolikogus. Nii hullu olukorda nagu praegu, pole meie linnas kunagi varem olnud. Minusuguseid aktiviste, kes julgevad ja soovivad linnas muutust nõuda, rohkem Loksal pole,“ kurtis Ilmi Ternovskaja.

Eelmine artikkelAlavere külas tungiti noormehele kallale
Järgmine artikkelTokerjad astusid Anija mõisa pargis publiku ette