Arukülas on akordionimäng populaarne

930

Pääsulinnu huvikooli akordioniõpilased käisid suvelaagris.

Augusti alguses käisid Aruküla Pääsulinnu huvikooli 11 õpilast ja õpetaja Eve Vendt Pärnumaal akordioniõpilaste suvelaagris. Üheksandat korda toimunud laager oli seekord Kabli lähistel, kus õpilastele olid ette nähtud nii orkestriproovid kui  individuaalsed tunnid  ja pärimusmuusika õpituba. Laager lõppes akordionistide  ühiskontserdiga.

Lapsevanem Anne Veltmann: „Vanemate pillimängijate osalemine on noorematele suur eeskuju ja paneb lapsi rohkem pingutama. Juba kevadel jagati lastele repertuaari noodid ja iseseisev suvine töö tuli kodus ära teha.“

Ta lisas, et kontserdile oli kaasa elama tulnud suur hulk inimesi, peale kohalike pärnakate ka palju lapsevanemaid: „Rõõmustas, et meie Aruküla õpilastele olid plaksutamas kõikide laste pered.“

Anne Veltmann kiidab õpetaja Eve Vendti suure töö eest, mis ta lastega pillimängu õpetamisel teeb.

Eve Vendt ütleb, et Aruküla noorte seas on akordionimängu õppimine populaarne. Koos Võru noortega mängitakse orkestris. „Kuna olin varem Võrus õpetaja, siis on sellest ajast jäänud head suhted ja kahe kooli peale saame kokku korraliku 30 liikmelise orkestri. Mõnikord sõidame Võrru, et üheskoos harjutada, või sõidavad nemad meile külla,“ jutustab ta.

Kogemuste saamiseks käiakse aeg-ajalt välismaal konkurssidel ja festivalidel. Kevadel osalesid Aruküla 13 õpilast rahvusvahelisel akordionikonkursil Austrias ning õpilane Meeri Kraas käis akordioniõpilaste konkursil Vilniuses.

„Meeri oli oma vanuserühmas ehk 13-16aastaste seas üks nooremaid ja väga tubli. Ta pälvis ka diplomi,“ sõnas Eve Vendt ning selgitas, et diplom ei tähenda küll esikolmiku auhinnalist kohta, kuid on siiski märkimisväärne, mida kõikidele osalejatele ei anta, vaid ikka tunnustusena.

Austrias rahvusvahelisel festivalil osales 220 orkestrit. „Lastele oli see hea kogemus ja väga tore. Kokku olime 10 päeva ja sellest kolm konkursil. Saime ka natuke ilma näha,“ ütles ta.

Juuni alguses toimusid Võrus traditsioonilised akordionimuusika päevad, kus osales Pääsulinnu huvikoolist seitse akordionisti, võistumängimise võitis vanemas rühmas Meeri Kraas. 

„Ka me õpilane Kristiina Püü esines väga tublilt samas vanuserühmas,“ lausus Eve Vendt.

Millised on tulevikuplaanid, sellest õpetaja veel täpsemalt ei räägi: „Mõtteid on. Sel aastal saame veel korra kogu orkestriga kokku ja harjutame. Kevade poole vaatame, kuhu minna. Võibolla seekord kuhugi lähemale, sest väljaminekud on välismaale sõites päris suured. Konkursse, kus osaleda, on palju. Meil on praegu küllaltki noor koosseis, kellega harjutada.“

Eelmine artikkelAlavere külas tungiti noormehele kallale
Järgmine artikkelTokerjad astusid Anija mõisa pargis publiku ette