Loksa linn tahab komandohoone eest raha

1832

Anija vald annab päästekomando maja üle tasuta, Loksa linn soovib müüa.


Loksa päästekomando maja ehitas laevaremonditehas.

Möödunud kolmapäevases Aktuaalses Kaameras näidati uudis­lõiku, kus Loksa päästekomando hoone juures olid päästeameti esindajad ja räägiti, et linn teatas soovist hoone müüa. Intervjueeriti ka Loksa linna­pead. Kõlas mõte, et nii võib alles jääda hoopis läheduses paiknev Võsu päästekomando Lääne-Virus, kuna selle maja kuulub pääste­ametile. Sama mõtet väljendati Lääne-Viru omavalitsuste liidu kokkusaamisel.

Neljapäeval oli Kuusalu vallavalitsuse istungil samuti jutuks eelmisel õhtul AKs kuuldud uudis ning arutati, et võib-olla leida Loksa päästekomandole uus asukoht näiteks Kolgas.

Sõnumitooja palus pääste­ametist olukorra kohta kommentaari. Pressiesindus edastas päästeameti peadirektori Alo Tammsalu sõnad: „Loksa komandot plaanis sulgeda ei ole ja loodame, et saame kohaliku omavalitsusega mõistlikule kokkuleppele.“

Loksa komandohoone ehitas laevaremonditehas. 1990ndate aastate alguses pakuti seda Harju päästeteenistusele, siis ei peetud vajalikuks üle võtta, maja läks Loksa linna bilanssi tasuta.

Päästekomando pealik Mait Kröönström rääkis, et rendilepingut esialgu polnud, riik maksis kommunaalkulude eest, renti ei ole linn seni küsinud. Elektri eest tasuti tehasele. Kui taanlased müüsid laevatehase, muudeti elektriühendust, Helle Lootsmanni juhitud linnavalitsus sõlmis 5aastase rendilepingu, mis lõpeb 2013. aasta alguses. 
          
Komandohoonet on aastate jooksul remontinud päästeamet. Loksa linnalt on saadud toetust ühe garaažiukse jaoks, teise ukse raha andis Loksa vald, kolmanda ostis pääste­amet.

Mait Kröönström: „Logistiliselt ei ole meie  komando  asukoht kõige parem, Kolga oleks sobivam. Samas on Loksa komandohoone ehitatud tuletõrjujate jaoks, see on oluline. Siin kõrval seisab endise autobaasi maja tühjalt, kui linnaga kaubale ei saa, on seegi üks variant.“

Loksa päästedepoo soojustamiseks on riik eraldanud 35 000 eurot CO2 kvootide müügist. Tööd pidid hakkama sel sügisel, plaan oli soojustada fassaadi ning katust.

Saastekvootide raha eest tehtavaid töid korraldab Riigi Kinnisvara AS. Projektijuht Sven Prints ütles, et oktoobri lõpus esitati Loksa linnavalitsusele taotlus projekteerimistingimuste saamiseks, neid pole seni antud. Venimise põhjus võib olla asja­olu, et omandi- või rendiküsimustes ei ole jõutud päästeametiga kokkuleppele.

Loksa linnapea Värner Lootsmann ütles, et konkreetselt ei ole veel päästeametiga ostu- või rendisummadest räägitud: „Oleme huvitatud, et komando säiliks Loksal. Mõlemad variandid rahuldaksid meid, nii müük kui ka rentimine.“

Saastekvootide rahast on 150 000 eurot lubatud Kehra päästekomando maja soojustamiseks. Seal asus kunagi ravimite ladu. Anija vald annab hoone päästeametile üle tasuta.

Eelmine artikkelAvastati vargused Raasiku alevikus
Järgmine artikkelKolga muuseum kutsub piparkooginäitusele