Loksa laevatehasesse kolib firma Nova Production

982

Ettevõte pakub tööd ka kohalikele elanikele.

Metallkonstruktsioone tootev firma Nova Production kolib Tallinnast oma tootmise üle Loksa laevatehase suurimasse tootmistsehhi. Ettevõte saab rentnikuna enda käsutusse tsehhi koos taanlastest sinna jäänud tootmisvahenditega. Loksale tulevad senised töötajad Tallinnast ning otsitakse töötajaid ka kohapealt ja selle ümbrusest: lisaks müügispetsialistidele ja inseneridele veel keevitajaid, metallkonstruktsioonide monteerijaid ning teisi kogenud tootmistöölisi.

Nova Production juhataja Karel Saar ütles, et esialgu arvestatakse kokku 50 töötajaga: „Loodame, et pikas perspektiivis töötajate arv kasvab.“

Nova Productioni omanikud tegid seoses laevablokkide tootmise ühisprojektidega aastatel 2007-2008 koostööd Loksa laevatehasega, kui see kuulus Taani kontsernile Maersk. Nähtud seadmed avaldasid Karel Saare sõnul muljet ja seepärast valiti oma tootmise laiendamiseks parim variant. Praegu käib kolimine, toimuvad ettevalmistustööd tootmise alustamiseks.

Loksa laevatehase ostis 2009. aastal taanlastelt Loksa Invest OÜ, mis nüüd jätkab tegevust Loksa Laevatehase AS nime all.

Eelmine artikkelKehras löödi naist
Järgmine artikkelRiigikogu esimees ENE ERGMA andis Aruküla koolides tunde