Kes remondiks Kehra raudteejaama teelõigu

719

Teejupp Kehra jaama parkla juurde on auklik.

Anija valla elanik Ilme Haavalo pöördus Sõnumitooja poole küsimusega, miks on Kehra raudteejaama juures asfalttee ja parkimisplatsi vaheline lõik täis suuri auke ning peaaegu võimatu on seal liigelda.

„Kes peaks parandama hirm-suured augud nii parkimisplatsil kui selle juures väikese teelõigu? Kui ala kuulub Eesti Raudteele, siis kas ei peaks seda nemad tegema? Oleme ju igapäevased Eesti Raudtee kliendid,” kirjutas ta.

Anija abivallavanem Urmo Sitsi kommenteerib: „Ilmselt on silmas peetud vahetult Kehra reisirongi perroonide kõrval asuva roosa hoone juures olevat parklat ning selleni kulgevat teed, mis on tõepoolest kehvas seisus. Aga see maa kuulub Eesti Raudteele, kes tegelikult ei ole huvitatud, et sealtkaudu sõidetakse, sest avalikku parklat seal ei ole. Seetõttu on Eesti Raudtee ka märgi üles pannud, et seda kaudu sõitmist piirata.”

Ta sõnas, kui inimesed on harjunud sealt rongile minema, peavad arvestama, et kasutavad teed nii-öelda pool-ametlikult ning seega tuleb selle kehva olukorraga leppida: „Vallal ei ole võimalik, ning see poleks ka arukas sinna suuri summasid investeerida, et tee täielikult korda teha. Koostöös Eesti Raudteega ning tegelikult tänu nende heale tahtele oleme seda teed ja parklat veidi kõpitsenud, ent midagi olulisemat teha ei ole võimalik.”

Ta lisas, et probleemile toob lahenduse tulevikus paari aasta pärast valmiv uus rongide peatuskoht, mis ehitatakse praeguste perroonide juurest paarsada meetrit Aegviidu poole vana jaamahoone juurde: „Sealne parkla on õige koht autost rongile minekuks ja pärast muudatust hakkavad rongid peatuma kohe selle vahetus läheduses.”