Loksa laevatehas on müüdud

2189

Loksa laevatehase senine omanik avalikustas neljapäeval, 17. septembril uued omanikud.

Loksa laevatehase ostja on kolmest ettevõttest koosnev konsortsium Loksa Invest OÜ, mille juht on Elizaveta Gavrilova. Konsortsiumisse kuuluvad Eesti ettevõtted, kel on kogemus Baltimaade metalliturul: AS Frelok, Stako Diler OÜ ja Crown Solution OÜ.  Osapooled on kokku leppinud, et müügihinda ei avalikustata.

AS Frelok tegeleb metalltoodete hulgimüügiga, ettevõttel on osalus ka Kiius tegutsevas ASis Galv-Est. Freloki omanikud on ajalehe Äripäev andmetel Boriss Avdejev, Sergei Kovšov, Andrei Sidorov ja Andrei Tšerkassov.

Stako Diler OÜ tegeleb metallkonstruktsioonide tootmise ja müügiga ka Soomes. Omanik on Gennadi Dulnev.

Crown Solution OÜ asutati eelmise aasta novembris ning on konsultatsioonifirma. Selle omanik on Elizaveta Gavrilova.

Ostu-müügi tehingu peab heaks kiitma konkurentsi­amet, müügiga loodetakse lõpule jõuda oktoobri jooksul.

Alates 1994. aastast on Loksa laevatehase omanik olnud Taani kontserni A.P. Moeller-Maersk kuuluv Odense Steel Shipyard. Praegu on Loksa tehases ligi 550 töötajat.

Odense laevatehase juhi Finn Buus Nielseni allkirjaga pressiteates on öeldud, et Loksa laevatehas jätkab Odense tehase tellimuste täitmist. Finn Buus Nielsen, kes on Taani emafirma esindajana mõnda aega töötanud ka Loksal, on teatanud oma pensionileminekust alates 1. novembrist. Finn Buus Nielsen on Moeller-Maersk kontsernis töötanud 40 aastat.

Odense Steel Shipyard jaguneb kaheks – Lindo tööstuspargiks ja laevatehaseks. Odense laevatehas lõpetab pärast viimaste tellimuste täitmist tegevuse.

Eelmine artikkelMurti sisse ehituskonteinerisse
Järgmine artikkelTormise-selts paneb Kõrveaiale VELJO TORMISE monumentaalportree