Mugav, aga kas ka kasulik

802

Meie kandi venekeelsed keskkooliklassid on jäänud järjest pisemaks. Loksa vene gümnaasiumis avati 10. klass kolme õpilasega, Kehras on vene õppekeelega 11. klassis viis õpilast. Mõlemas koolis on ka kaheksa õpilasega keskkooliklass. Vene keskkooliosade võimalikku sulgemist  ei ole seni laiemalt arutatud. Koolijuhid avaldavad lootust, et noorematest klassidest tuleb edaspidi keskkooli rohkem õpilasi.

Kohalikel noortel on kodukandi väikeses klassis kindlasti keskkooliharidust omandada mugavam ning lapsevanematele on ka odavam kui pealinnas. Iseasi on, kas pisikeses seltskonnas omandatakse selline haridus ja saavutatakse elukogemus, mis aitab pärast kooli lõppu õpingutega edasi minna. Meil räägitakse ju üha enam sellest, et keskkoolis peaksid õppima need, kellel on soov omandada kõrgharidus.

Kõrgkooli saamiseks tuleb edukalt sooritada riigieksamid. Kui vaadata riigieksamite tulemusi, tuleb tõdeda, et Loksa vene kool on oma keskmiste hinnetega pigem pingeridade lõpupoolel. Seega, mõne õpilasega  keskkooliklassis on küll mugav õppida, kuid kas ka edaspidiseks kasulik. Ehk võiksid tublimad venekeelsed noored hakata varakult ja põhjalikumalt omandama riigikeelt, et tugevdada eestikeelsete keskkooliklasside õpilaste ridu.

Eelmine artikkelMurti sisse ehituskonteinerisse
Järgmine artikkelTormise-selts paneb Kõrveaiale VELJO TORMISE monumentaalportree