Lilli seltsimaja ehituseks koguti ligi 25 000 krooni

6207

KÄTLIN JÄGER ja tema abiline MERIT KARI müüsid perepäeval õnneloosi pileteid ning Lilli küla naiste küpsetatud kooke. Koogileti ääres oli pidevalt järjekord.Laupäeval, 19. septembril korraldas Lilli Küla Arendamise Selts heategevusliku perepäeva.

Tulu teeniti piletimüügist – piletid maksid 25, 50 ja VIP-piletid 500 krooni, toimus heategevuslik oksjon, olid õnneloos ning korjanduskast. Kokku saadi üle 24 600 krooni. Kuna rahalist toetust perepäeva korraldamiseks kusagilt ei saadud, on sellest vaja katta ka kulud.

Perepäevale müüdi 400 piletit, koos esinejatega sai heategevuspäevast osa vähemalt 620 inimest. Külavanema Bruno Engeli sõnul loodeti, et perepäeva külastab vähemalt 1000 inimest.

 „Kahjuks on majanduses praegu rasked ajad. Kuid tegime selle ettevõtmisega nii-öelda otsa lahti ja punnime oma eestlasliku jonni najal ikka edasi,“ lisas Lilli külaseltsi liige, külavanema abikaasa ja perepäeva üks põhiline korraldaja Kätlin Jäger.

Kõik perepäeval teenitu läheb Lilli seltsimaja ehitamiseks. PRIA on kahel aastal eraldanud kokku ligi 1,9 miljonit krooni. Omaosaluseks on vaja 10 protsenti. Kuna PRIA rahastab töid tagantjärele, on vaja raha ka ehitamise alustamiseks.

Kätlin Jäger kinnitas, et oma küla ja ümbruskonna inimesed annetasid oksjonile ja auhindadeks meeleldi enda toodangut. Oksjonil müüdi  Lilli küla mett ja kõrvitsaid, Toominga talu logoga fliise, osaühingu Koduaken välja pandud katuse­aken, saunamõnude nautimine saunabussis jne.

Lilli ja ümbruskonna teiste külade naised küpsetasid müügiks kooke, mille hulgast valiti parim. Õnneloosis sai lisaks sponsorauhindadele võita ka kasutatud mänguasju ja CD-plaate.

Kultuuriprogramm, võistlused
Lilli  küla kortermajade taga, endise Raadiku küüni ehk tulevase seltsimaja ees veoautokastis astusid perepäeval üles Anija valla erinevate taidluskollektiivide kõrval ka külalisesinejad – kammerkoor Crede Tallinnast, koertega tantsijad ning Šoti rahvatantsude tantsijad. Šoti rahvatantse ning ka line-tantsu oli kõigil soovijail võimalik ka kohapeal õppida. Perepäeva juhtis Lauri Abel, kes oli 1. mail Anijal toimunud mõttekoja juht. Õhtu lõpetas ansambel Vanaviisi, neid „soojendas“ oma valla meeste ansambel nimega MTÜ, koosseisus Ülo Hõrrak, Tiit Tammaru ja Mait Siil.

Perepäeval toimunud küladevaheliste spordivõistluste kavas olid võrkpall, džiibi vedamine, karkudel käimine, tuletõrjevõistlus. Kõige rohkem alavõite jäi Lilli külla, osalesid veel Härmakosu, Alavere, Ülejõe, Lükati küla esindajad. Alavõitude eest olid auhinnaks pääsmed Jõelähtme golfikeskusesse, Alexela tankla kaardid, kott kartulitega Koplimäe Agrolt.

Lapsed said perepäeval koos Anu Mäeoruga õppida viltimist ning emadega meisterdada kaltsunukke, isadega linnupuure ja propellereid. Töötubades olid ametis Lilli elanikud Pavel Koltsov ja Ljudmilla Koltsova koos oma kolme lapsega, nende tütar Julia Koltsova tegi soovijaile ka näomaalinguid.

Anija raamatukogu juhataja Pille Kulla laenutas raamatuid ning luges lastele muinasjuttu. Anija mõisakamba naised joonistasid samas telgis lastega pilte ning müüsid endaküpsetatud vahvleid, ehteid ja kudumeid. Kõrvaltelgis askeldas Pipi –noorsootöötaja Madli Buström Sakust, kes õpetas lapsi kivile joonistama.

Perepäeval oli saunabuss, sõita sai ATV-dega, lennutada mudellennukeid. Korda valvasid kohalikud jahimehed.

Mitu osalenut arvasid, et Lilli perepäev ei jäänud sugugi alla Anija valla traditsioonilisele kodukandipäevale. Arvati isegi, et Lillis oli programm sisutihedam, kui oli juunis kodukandipäeval.

Küla ärkab
Lilli küla kauaaegne elanik Ljudmilla Koltsova rõõmustas – tänu sellele, et sinnakanti on kolinud palju noori, on külaelu elavnemas.

„Pärast seda, kui Bruno Engel siia tuli, on Lilli ärganud,“ sõnas ta ning avaldas lootust, et tulevikus saab praegu veel vaikse ja kõrvalise küla mainega kohast aktiivne piirkond: „Kunagi saadeti majandist kõige halvem kaader Lilli justnagu Siberisse. Loodame, et nüüd saame asotsiaalide küla mainest lahti.“

Ljudmilla Koltsova märkis, et küla asukoht on hea – Susi hotellini Tallinna äärelinnas on 33 kilomeetrit: „Elame mõnusas linnalähedases kohas ja tulevik paistab päris hele. Puhastusseadmed said korda, tühje kortereid enam ei ole. Kui siia tuleb tööstust, tekib töökohti, kui saame oma seltsimaja, on võimalik siia kutsuda teatreid ning hakata sporti tegema.“ 

Nagu igas külas, on ka Lillis eestvedajaid ja vähem­aktiivseid. Kui hakati perepäeva ette valmistama, kutsuti kokku külakoosolek, kus paluti pakkuda ideid, mida heategevusüritusel teha.

„Täna hommikul, kui hakkasime platsi ette valmistama ja telke üles panema, tulid lapsed küsima, mida nad saavad teha ning appi asusid ka need, kes muidu eriti aktiivsed pole,“ rääkis Ljudmilla Koltsova.

Külavanem Bruno Engel kinnitas, et eesmärk on muuta perepäev Lilli küla traditsiooniks, kuna seltsimaja ehitamiseks on vaja raha ka järgmistel aastatel.

„Tuleval aastal teeme selle ilmselt varem, tõenäoliselt kevadel,“ arvas ta.

Lilli Küla Arendamise Selts kutsub kõiki ümbruskonna ettevõtteid ja inimesi, kes mingil põhjusel ei saanud heategevuslikul perepäeval osaleda, kuid on valmis andma oma panuse tulevase seltsimaja ehitamiseks, tegema rahalisi annetusi. Sihtotstarbelisi toetusi oodatakse Swedbanki arvelduskontole nr 221031851285, selgitusse lisada: seltsimaja toetuseks. 

Eelmine artikkelMurti sisse ehituskonteinerisse
Järgmine artikkelTormise-selts paneb Kõrveaiale VELJO TORMISE monumentaalportree