Loksa 4 aasta tagune võimuvaidlus sai kohtus lõpu

866

Riigikohtu kolleegium ei võtnud arutusele Andres Kaarmanni ja Loksa linnavalitsuse kaebusi.

Mõlemad kaebused puudutasid kohtuvaidlust, kas 2007. aasta alguses Posti t 19 hoones toimunud volikoguistung ja seal vastu võetud otsused olid seaduslikud – tookord oli Loksa linnavolikogu jagunenud kaheks, keskerakondlased tegutsesid linnavalitsuses ja opositsioon, kes väitis, et võim on üle võetud ebaseaduslikult, pidas volikogu istungeid mujal.

Esimese astme halduskohus leidis, et keskerakondlased umbusaldasid tookordset linnapead Andres Kaarmanni ebaseaduslikult, kohus tühistas umbusaldusotsuse ning määras endisele linnapeale hüvitise 6 kuu palga ulatuses.

Ringkonnakohus tühistas halduskohtu otsuse. Nii Andres Kaarmann kui ka Loksa linnavalitsus vaidlustasid otsuse. Loksa linnavalitsus ei olnud nõus kohtukulude katmise jaotusega.

Üle-eelmisel nädalal teatas riigikohus, et ei võta kassa­tsioonikaebusi arutusele, seega jääb kehtima ringkonnakohtu otsus.

Andres Kaarmann töötab alates aprillist haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo nõunikuna, varem oli ta samas ametis kaitseministeeriumis.

Eelmine artikkelTammispea talgutel oli vähe koristada
Järgmine artikkelTektoon-A ja Kotka-Rist võivad 1. juunist kütusemüüki jätkata