Ida-Harju noortele tuleb Arukülas konverents

1149

Raasiku, Kose ja Aegviidu valla noorte korraldatav konverents „Ei ole üksi ükski Ida-Harjus” toimub 21. mail Aruküla põhikoolis.

Konverentsi peakorraldaja Marie Reinike Raasiku valla noorteliikumisest Minu Eesti Noored ütleb, et konverentsi idee on tuua Ida-Harjumaa erinevate valdade noored kokku, tutvuda ja saada teada, millega maakonna nurkades tegeletakse.

„Näitame algatusi, mida meie oleme Raasiku vallas käima lükanud, ja uurime, kas teisedki on midagi sellist teinud,” rääkis Marie Reinike.

Idee on innustada avatud töötubade abil Ida-Harjumaa noori oma koduvallas erinevate algatuste kaudu noorteelu elavamaks muutma. Noortekonverentsi korraldajad rõhutavad soovi, et üritus tekitaks seal osalevatel noortel senisest tugevamat kogukonnatunnet ning nad panustaksid aktiivselt kohalikku ellu.
Seetõttu on konverentsi kavva paigutatud töötoad, kus pannakse kirja idee „tulevikukülast“, mis annaks ülevaate, millises elukeskkonnas soovivad noored elada. Konverentsi lõpus teevad iga valla esindajad ettekandega ülevaate unistustest ja soovitud eesmärkidest.

Tähtis on, et osalejad mõtleksid, kuidas püstitatud eesmärke saavutada ning mida saaks iga noor selle tarvis ise konkreetselt ära teha, toonitavad korraldajad. Igale ettekandele järgneb ettepanekute ring teiste valdade noortelt.

Noortele on plaanitud esinema kutsuda Raasiku valla rahvamajade juhatajad, riigikokku valitud Raasiku endine vallavanem Andre Sepp ning kindlasti ka üks esindaja Euroopa Noored Eesti büroost.

Raasiku valla noortel on kavas töötubades esitleda noorteajalehe asutamise ideed Aruküla Uudiste näitel, noorteteatri ideed RaVaNoTe näitel ja üldisemalt ühe valla noorte ühendamist noorteliikumise MEN põhjal.

„Ootame töötubade ideid ka teiste valdade noortelt, kuid praegu tegeleme veel osalejate otsimisega, kontaktid on juba olemas lisaks Raasiku, Kose ja Aegviidu vallale veel Jõelähtme ja Anija valla noortega. Vaja oleks leida huvitatud noori aga ka Kuusalu, Viimsi, Kiili, Rae ja Kõue vallast,” rääkis peakorraldaja.

Konverentsi on seni tutvustatud peamiselt isiklike kontaktide ning helistamiste kaudu. Võeti ühendust piirkonna kõikide gümnaasiumide ja põhikoolidga, suheldi huvijuhtidega.

Korraldajate sõnul on arvestatud umbes 5 noore osalemisega Ida-Harjumaa igast koolist ja koos teiste abilistega noorteliikumisest Minu Eesti Noored oodatakse konverentsile kuni 100 osalist. Siiani veel kõik kohad täis ei ole ja huvilistel palutakse kindlasti ühendust võtta e-kirjaga või telefonitsi.

Osalemine on tasuta, pakutakse toitlustust ning transporti, kulud kaetakse MTÜ Raasiku Tuulekell nimel kirjutatud projektist, mida rahastavad Euroopa Noored Eesti Büroo ja Raasiku vald.

Euroopa Noored toetas noortekonverentsi 1152 euroga (18 024,88 krooni), millest esialgseteks korralduskuludeks saadi kätte 70 protsenti. Ülejäänud summa antakse pärast konverentsi läbiviimist. Programm Euroopa Noored toetab mittetulundusühingute, avalik-õiguslike asutuste ja noortegruppide projekte 13-30aastaste noorte mitteformaalseks õppimiseks.

Koos Raasiku valla noorte Marie Reinike, Sandra Oleki, Madle Sireli, Egle Liiskmanni, Ahto Salustega osalevad noortekonverentsi korraldustoimkonnas Eliis Kosseson Kose vallast ja Karoli Noor Aegviidust.

Eelmine artikkelTammispea talgutel oli vähe koristada
Järgmine artikkelTektoon-A ja Kotka-Rist võivad 1. juunist kütusemüüki jätkata