Liuväljad Arukülas, Kehras, Kiius, Loksal

1106

Külm talv võimaldab ehitada uisutajatele liuvälju.

Aruküla Pallimängude Klubi liikmed rajasid Aruküla põhikooli taha liuvälja. Eelmise aasta kevadel tekkinud mõttele andis heakskiidu vallavalitsus, kes toetas jääväljaku rajamist vee ja valgustusega. Koostöös kooliga saadi ka nõusolek kasutada koolimaja taga olevat kinnikasvanud käsipalliväljakut.

Idee väljak rajada tuli pallimängude klubi juhatuse liikme Uku Hinsbergi sõnul soovist jäähokit mängida. Varasematel talvedel olid klubi liikmed mänginud nii siseväljakutel kui ka näiteks Raasiku tiigil. Klubi liige Reemo Veski rääkis, et jää tegemise kogemus oli palliklubi meestel eelmisest talvest olemas. Siis tehti liuväli, mis oli tunduvalt väiksem kui praegune, Aruküla koolimaja ette. Tookord oli tegemist pigem lasteväljakuga, kuid vajadusel sai ka hokit mängida.

Tänavuse väljaku valmistamisega alustati kuu enne jõule. Platsilt kooriti kõigepealt mätas ja siluti tuhaga, kuna hokiväljak peab olema loodis. Esimeste külmade tulekuga lasti nädala jooksul igal hommikul ja õhtul väljakule kaks tundi vett, et kasvatada jääd. Aruküla Pallimängude Klubi juhatuse liikme Ivar Vilbergi hinnangul peaks praegu olema jää 15-20 sentimeetrit paks. Väljaku ääres on hokimänguks vajalikud piirded, mis on saadud Kehrast hokimängijate käest, need olid varem üleval Sakus.

Uisutamishuvilisi jagub. Uku Hinsberg ja Reemo Veski räägivad, et päeval saavad lapsed sõita, õhtupoolikul, kui mehed teevad jäähokitrenni, kelgutatakse liuvälja kõrval asuval mäel. Uisutama oodatakse kõiki Aruküla ja selle lähiümbruse inimesi.

Kehras ei ole liuvälja olnud aastakümneid, rääkis abivallavanem Urmo Sitsi. Peale korralike suusaradade otsustati sel aastal rajada Kehra gümnaasiumi juurde korralik liuväli. Jää valmistamisel oli abis Kehra päästekomando. Liuväli sai valmis eelmisel nädalal, kuid Urmo Sitsi tõdeb, et uisutamishuvilisi on vähe. Ta arvab, et põhjuseks on see, et inimesed on aastatega talispordi vastu huvi kaotanud.

„Ma õhutaks inimesi rohkem nautima seda talve,“ ütleb abivallavanem.

Loksal rajas SA Loksa Sport liuvälja päevakeskuse taha asfaltplatsile. Veega aitas katta Loksa päästekomando.

Kiius tehti liuväli endise kaupluse Kau+ vastu asfaldiga kaetud väljakule. Vee tõid Kolga vabatahtlikud tuletõrjujad.

Kuusalus saab uisutada pastoraadi ees tiigil. Kolka hakkasid vabatahtlikud tuletõrjujad liuvälja tegema lasteaia vastas üle tee asuvale jalgpalliplatsile.

Eelmine artikkelTöötuid seisuga 31. detsember 2009
Järgmine artikkelLoksa laevatehase kõik 525 töötajat said koondamisteated