Jõgeva luulekonkursilt preemiad Kolga ja Kehra koolile

1759

Reedel ja laupäeval, 15. -16. jaanuaril olid Jõgeval Betti Alverile pühendatud luulepäevad
„Tuulelapsed”.

Tänavuse luulekonkursi tee­ma oli vene lasteluule. Konkursil osales 17 1.-9. klassi õpilaste truppi üle Eesti.
Kolga keskkooli trupp Kohalolijad pälvis nimetuse „Hõbedased laureaadid”. Kolga trupp esitas Sergei Jessenini luulet „Huligaani pihtimus”. Õpilasi juhendas õpetaja Terje Varul.

Kehra keskkooli luuletrupp Lunaatikud sai „Pronksise laureaadi” tiitli. Trupp esitas Aleksandr Puškini luuletuse „Muinasjutt kalamehest ja kalakesest”, lavastas Endla Klemets.

Kolga ja Kehra õpilased said ka eripreemiaid. Kolga õpilastest said näitlejapreemia Piia Sandra Sandrak luuletuse „Kirjutan sulle kirja” esitamise eest, Liis Pajutee pälvis tulevikupreemia „Eesti teatri lootus”. Terje Varul rääkis, et Piia Sandra Sandraku hingestatud esinemist kiitis Vene Harrastusteatrite üks juhte Alla Zorina ja ütles, et keelt oskamata tajus kindlalt, Piia Sandra loeb Jesseninit. Liis Pajutee esinemist kommenteeris nõukoda, et ta oli kõik sekundid kohal, et suurepärane kohal olek.

Kehra koolist pälvis Mihkel Põder preemia kangelaslikkuse ja vastupidamise eest dramaatilise loo jutustamisel ning Risto Haugas heliefektide jõulise ja pideva esitamise eest.

Kolga Kohalolijate kesk­astme klasside trupis osalesid konkursil veel Liisa Hallika, Raul Hannus, Anna-Maria Jams, Hardi Mäller, Ülo Pajutee, Hanna-Piia Põldver, Indrek Põldver, Rauno Rand, Meelika Riiberg, Karl Robert Teder, Heiki Valdson, Henri Valdson ja Uku Varul.

Kehra trupiga esinesid Jõgeval ka Ruth Parman, Andrei Ignatjev, Ketter Viilup, Karit Kink, Lilian Krantsiveer, Andrea Antonov ja Hillary Luige.