Lauritsapäeva uus idee

769

Veljo Tormise Kultuuriseltsi liikmed on tulnud suurepärasele ideele – tellida heliloojalt ja kirjanikult Laurentsiuse legendi kohta laulumäng, hakata seda kihelkonna isetegevuslastega igal lauritsapäeval etendama ning reklaamida seda üle Eesti. See annaks Kuusalule tuntust juurde ning oleks taidlejatele hea võimalus koostööks.

Teist aastat peeti seekord lauritsapäevapidu Kuusalu kirikuaias. Rahvast oli küll rohkem kui mullu, kuid võinuks olla enam. Eriti just õhtusel kontsert-simmanil.

Kultuuriseltsi juhatuse liige Triin Jõeleht ütles: „Mida Veljo Tormise Kultuuriselts tegelikult Kuusalu rahvalt üldiselt ootab ja erinevate ettevõtmiste kaudu kultiveerida loodab, on uudishimulikkus. Et inimene tuleks ja vaataks ning uuriks, mis meil siin kodukohas on. Mul on hea meel, et sel aastal oli neid uudishimulikke inimesi juba rohkem kui eelmisel.”

Kuna Laurentsiuse legend on seotud kirikuga, sobib lauritsapäeva pidamine kirikuaeda väga hästi ning laul ja tants selles paigas ei tohiks tunduda sobimatuna – oluline on mõte ja eesmärk, milleks seda tehakse.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Suurpea külas
Järgmine artikkelAruküla öölaulupeol laulsid sajad inimesed