Leaderi programmi koostöövõimalused

332

Leader on Euroopa Liidu maapiirkondade toetamiseks loodud rahastusprogramm, millega alustati 1991. aastal, Eestis käivitus aastast 2006. Et raha jagataks kogukondadega koostöös, on loodud tegevusgrupid, liikmete hulgas peavad olema omavalitsused, eraettevõtted, MTÜd. Ida-Harjus on koondutud 2 tegevusgruppi. MTÜ Arenduskoda piirkond ulatub üle maakonnapiiri, Harjumaalt on Kuusalu vald ja Loksa linn, Lääne-Virumaalt Haljala, Kadrina ja Tapa vald. Ida-Harju Koostöökoda ühendab Anija, Raasiku ja Kose valda.

Seekord tutvustame, kuidas Arenduskoda on ette võtnud rahvusvahelise projekti ja taotleb kogu piirkonnale turismi-alast kvaliteedimärki – EUROPARC sertifikaati. Algatus tuli kohalikelt turismiettevõtjatelt, ettevõtmist toetab ELi Leaderi progamm. On suur lootus, et sertifikaat antakse, see võimaldab kogu Lahemaa piirkonnal end turismivaldkonnas paremini reklaamida.

Arenduskoda kaasas ühte projekti ka Ida-Harju Koostöökoja – Eesti, Läti ja Soome 8 Leader-tegevusgrupi „Kestlik ettevõtlus maal“ lõppes veebruaris.

Eelmine artikkelHane­li­sed Ka­ha­la ümb­ru­se põl­du­del
Järgmine artikkelAru­kü­la ja Raa­si­ku lap­sed hea­te­ge­vus­jook­sul