Lauritsapäeva pidustustel loositakse merereis kahele

746

Lauritsapäeval tähistatakse ka Kuusalu ja Sipoo valla sõpruse 20. aastapäeva.

Lauritsapäevapidustused Kuusalus kestavad tänavu kolm päeva, 10.-12. augustini. Reedel, 10. augustil on kirikus jumalateenistus ja pastoraadis mõttekoda, jutlustama ja rääkima oodatakse Christoph Wrembecki, kes on katoliku kiriku jesuiidiordu preester Saksamaalt. Õhtul on kirikus kontsert.

Laupäeval, 11. augustil tähistatakse lauritsapäeva pastoraadis ja kirikuaias. Pastoraadis on kaks mõttekoda, dr Natalja Trofimova räägib paastumisest, Ants Rebane tutvustab interneti võimalusi sugupuu uurimisel.

„Paastumine on aktuaalne teema. Inimesed paastuvad omal käel ja rikuvad tihti tervist. Kutsusime rääkima, kuidas ohutult paastuda. Genealoogia loeng oli meil juba eelmisel aastal plaanis, aga ei mahtunud kavasse. See käib ka pärimuskultuuriga kokku – kust me tuleme ja kuhu meie juured välja ulatuvad. Usume, et see pakub inimestele huvi,“ rääkis MTÜ Veljo Tormise Kultuuriselts tegevjuht Maarika Rohi.

Nagu alati, on kirikuaias tegevused lastele, taidlejate kontsert, sõnavõtud. Avatud on noortekohvik, kohalikud käsitöötegijad saavad oma tooteid laadal näidata. Lisaks korraldatakse kirbuturg, kuhu on registreerunud mitukümmend müüjat.

Lauritsapäeval esitletakse raamatut „Kuusalu kihelkonna rahvariiete valmistamine“, Nukuteater esitab lavastuse „Naksitrallid“, Laurentsiuse Selts näitab kaht kohaliku teemaga filmi. Palliplatsil on lauritsajooks.

Laupäeva õhtul on spordikeskuse ees simman, mängib ansambel PS Troika. Päeval saab osta õnneloosi, simmanil kuulutatakse välja, kes võidab romantilise merereisi kahele koos piknikuga asustamata saarel.

„Rahvas on öelnud, et mõnel suveõhtul võiks simman olla. Vallavalitsus soovis, et reastaksime sündmused nii, et simman jääks lauritsapäeva sisse,“ lausus Maarika Rohi.

Ta lisas: „Kuigi lauritsapäevale tullakse ka kaugemalt, on pidu meie rahvale. Lauritsapäev on meie valla püha ja võiks inimeste seas tähtsam olla.“

Laululahing ja spordivõistlused
Tänavu tähistatakse Kuusalu ja Sipoo valla sõpruse 20. aastapäeva. Lauritsapäeva pidustusteks tuleb Sipoost Kuusallu rohkem kui 60 liikmega delegatsioon – sportlased, kammerkoor, vallajuhid ja kümmekond noort. Septembris on Sipoo vallas pidustused, siis läheb Sipoosse pea sama suur delegatsioon Kuusalust.

Lauritsapäeva tähistamise raames korraldatakse mitmeid mõõduvõtmisi Sipoo ja Kuusalu vahel. Laupäeval võistlevad laululahingus Kolga-Kuusalu kammerkoor ja Sipoo vokaalansambel. Sportlased võistlevad võrkpallis, tennises ja jalgpallis. Tennis jätkub pühapäeval.

15.-17. augustil on Sipoos Kuusalu valla kunstnike näitus. Tööd saadeti sinna Anu Karjatse eestvedamisel, näituse avami­seks sõidetakse Sipoosse.

Eelmine artikkelRaasikul rünnati meesterahvast
Järgmine artikkelKuusalu ja Sipoo vald tähistasid 20. sõprusaastat