Kalevi poistekoor võitis rahvusvahelise konkursi

830

Eesti Meestelaulu Seltsi poistekooris laulavad ka Kehra, Raasiku ja Loksa poisid.

Kalevi poistekoor osales 6.-9. jaanuarini Peterburis toimunud rahvusvahelise festivali „Youth of the Planet“ raames toimunud XI koorikonkursil „Laulud Neeva kohal“ ning võitis Grand Prix.
Peterburi Riiklikus Akadeemilises Koorikapellis toimunud koorikonkursil osalesid 22 koori Valgevenest, Lätist, Eestist ja Venemaa erinevatest linnadest. Kalevi poistekoor, kes käis Peterburis koos dirigentide Indrek Vijardi ja Kuldar Schütsiga, esitas võistlusel Andres Lemba, Pjotr Tšaikovski, Cyrillus Kreegi ja Tom Fettke loomingut. Lisaks esines koor Peterburi ühes suuremas, Kaasani katedraalis ning lõpetamisel Jaani kirikus.
1994. aastal loodud kogu Eesti lauluhuvilisi noormehi ühendavas Kalevi poistekooris on 2016/2017 hooajal 60 lauljat 16 omavalitsusest. Seal laulavad ka Keijo Johann Norden Kehrast, Andreas Ots Raasiku vallast ning Uku Aasrand, Siim Aksel Amer ja Jevgeni Fjodorov Loksalt.
Möödunud naistepäeva paiku oli Kalevi poistekoori laager Kehras, kus anti ka kontsert.
„Aastatega on see kollektiiv kujunenud Eesti üheks tugevamaks kontsertkooriks. See on andnud võimaluse osaleda mitmetes huvitavates projektides koos RAMiga, Kaitseväe orkestriga, Moskva Kammer­orkestriga ja Estonia sümfooniaorkestriga,“ märkis poistekoori dirigent Varje Vürst.

Eelmine artikkelKRIS­TEL OJA avas Kiius fü­sio­te­raa­pia ka­bi­ne­ti
Järgmine artikkelRemedia juht: „Aktsiisitõus teeb alkoholitootjatele muret.“