Laupäeva varahommikul oodatakse Tapurla sadamasse merelesaatjaid

837

MTÜ Kiiu Arendus lähetab Kuusalu valla esindajad Blue Siriuse, süstade ja kaatritega üle lahe sõbrakaubandusreisile.

Pidulik mereleminek algab laupäeva, 10. juuli varahommikul kell 5.30. Viiakse läbi umbes pooletunnine tseremoonia, kus mängib Kuusalu pasunakoor, peetakse kõnesid ning õnnistussõnad ütleb EELK Kuusalu Laurentsiuse koguduse õpetaja Jaanus Jalakas.

Purjekaga Blue Sirius sõidavad üle lahe Soome Kalkkiranta sadamasse Sipoo valda ansambel VVV Vihasoost, Kuusalu segarahvatantsurühma Kabujalakesed kolm tantsupaari ja teised Kuusalu valla esindajad, keda on kutsunud Kiiu Arendus.

MTÜ Kiiu Arendus sõbrakaubanduse projekti toetatakse LEADER-programmist 113 542 krooniga. Projekti kogumaksumus koos omaosalusega on 126 158 krooni.

Kalkkirannas korraldatakse koostöös tuttavatega Sipoo vallast paaritunnine sõbralaat, kus vahetatakse Kuusalu vallarahva valmistatud leiba sealse kala vastu. Kiiu Arenduse juhatuse liige, Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi ütles, et üleskutset on järgitud ning mitu Kuusalu valla inimest on võtnud korraldajatega ühendust ja lubanud leiba kaasa küpsetada: „Kui palju leibu meile antakse, selgub nädala lõpuks. Palume need tuua vallamajja hiljemalt reedel, 9. juulil kella 12ks.”

Sel esmaspäeval oli Kiiu mõisas korralduskoosolek, kus arutati, kuidas ülemerereis läbi viiakse. Tõdeti, et kõike muud saab korraldada, kuid tuleb valmis olla ka ootamatusteks – ehkki Kuusalu praegune ja endised vallavanemad on kavas lähetada koos instruktoritega süstadel merele laupäeva hommikul, võib ilm muutuda ning nad on sunnitud sõitma purjeka ja paatidega Soome ning hoopis pühapäeval tagasi tulla aerutades.

Sõbrakaubandusreisi ja ettevalmistamisprotsessi filmib võttegrupp eesotsas Artur Talvikuga, kes tõdes samuti, et tegu on merevärgiga ning tuleb arvestada, et see tähendab vajadusel plaanide muutumist.

Matk kestab laupäeval kümme tundi, Soome tahetakse jõuda kella 16ks, laada planeeritud algusajaks. Ööbitakse Sipoo vallas.

Süstadega lähevad mereretkele Urmas Kirtsi, Herko Sunts, Enn Kirsman, Kaupo Parve, Madis Praks, Mart Reimann ning OÜ Reimann Retked instruktorid.