Kuusalu vallas on kultuuriürituste tellimus väiksem

622

Tormise-seltsilt tellitakse kolm üritust ja Kolgaküla seltsilt üks.

Kuusalu vallavalitsus otsustas eelmisel nädalal, et tellib 2010. aastaks kultuuriseltsidelt vähem üritusi, kuna eelarve tuleb tänavusest veel pingelisem.

MTÜlt Veljo Tormise Kultuuriselts tellitakse traditsiooniliselt EV aastapäeva ja lauritsapäeva tähistamise üritused ning Kuusalu valla laululapse konkursi läbiviimine. MTÜlt Kolgaküla Kultuuriselts tellitakse Kuusalu valla aastapäeva tähistamine oktoobri alguses.

Enam ei tellita Tormise-seltsilt õpetajate päeva tähistamist, sest selleks on summad koolide eelarvetesse kavandatud, ning lõpetatakse ka sünnitunnistuste pidulik kätteandmine rahvamajas.

Kuusalu abivallavanem Milli Kikkas selgitas, viimasel ajal on käinud sünnitunnistusi rahvamajas vastu võtmas üksikud lapsevanemad, enamik võtavad selle vallamajast kohe, kui lapse nime registreerivad. Seega võib piduliku kätteandmise teha edaspidi vallamajas.

Milli Kikkas toonitas, kuna MTÜsid on vallas palju, oodatakse neilt ettepanekuid kõigi teiste ettevõtmiste rahastamiseks: „Eeldame, et Kolga karapit, kihelkonnamängu jms, tahetakse teha, me ei pea nende läbiviimiseks korraldama konkurssi ja MTÜd küsivad ise nende jaoks toetust. Loodame kõigi MTÜdega teha jätkuvalt koostööd, ootame neilt taotlusi kõikvõimalikele ideedele ja ettevõtmistele, tähtaeg on 15. september.”

Eelmine artikkelSoodlast leitud mürsk
Järgmine artikkelAS RAJU abiga taastati Joaveskil ja remonditi Nõmmeveskil sild