Kuusalu vallajuhid kohtusid Vihasoo ja Kõnnu rahvaga

724

Vallavanem lubab, kui kutsutakse küladesse, võetakse kutsed vastu.

Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi käis koos abivallavanem Tõnu Ammussaarega aprillis Vihasoo rahva kutsel kohtumas sealsete elanikega.  Kohtumine toimus Marika Astori ja Madis Praksi initsiatiivil.

Tutvuti Vihasoo lasteaia-algkooliga, raamatukoguga ja Logotikke OÜ  töötajatega.  Hinnati Vihasoo teede seisukorda ja küla heakorda.

Veel külastati Vihasoo rahvamaja. Vallavanem Urmas Kirtsi rääkis, et kunagise Kuusalu kolhoosi töötajana teadis Vihasood kui kolhoosikeskust, kuid nüüd sai teada – suurem osa külast asub teisel pool Võsu teed: „Viisin enne Vihasoosse minekut end sealsete kohtadega kurssi. Sellest külast oli võimalik saada internetist päris palju infot.”

Rahvamaja kohta sõnas ta, et tunda on endiste aegade hingust: „Niisugust maja ei tohiks eurolikuks remontida. Tuleks kohendada, aga mitte väga palju muuta.”

Kohtumine jätkus kohvilauas lasteaias-algkoolis. Kor­rusmajade elanikega räägiti nende varustamisest veega.
Vallavalitsus kavandab Vihasoo külas vee-ettevõtja leidmiseks korraldada konkursi, kus saab osaleda ka Vihasoo veetarbijatest moodustatav MTÜ.

Kohtumine Kõnnu elanikega toimus Henn Pärna eestvedamisel külamajas. Seal käisid koos vallavanemaga ka abivallavanemad Tõnu Ammussaar ja Milli Kikkas. Vaadati, kuidas külamaja ühes otsas töötab Kõnnu raamatukogu. Kõneldi hoone varustamisest veega ning sellest, et mõisamajja kavatsetakse teha kaugtöökeskus.  Tutvuti Kõnnu ja Kemba teede olukorraga.

Eelmine artikkelVargus Kiviloo külas
Järgmine artikkelAugustis alustatakse Lilli küla seltsimaja ehitamist