Anija valla noortevolikogu kogus abivajajatele riideid

2555

Anja valla noortevolikogu viis Kehras läbi aktsiooni Riidepank 2012.


Anija noortevolikogu aktsiooni Riidepank 2012 eesvedajad MADIS KUNGLA, JEKATERINA LAPITŠEVA ja TÕNIS PILL.

„Mul endal on kapis väga palju riideid, mis on päris kaua lihtsalt seisnud, enam neid ei kanna. Olen ka tuttavatelt palju kuulnud, et neil sama mure – korralikud riided seisavad, pole kusagile panna. Siis tekkis mõte – miks mitte jagada neile, kes vajavad neid rohkem,“ rääkis heategevusaktsiooni Riidepank 2012 peakorraldaja, Anija valla noortevolikogu juht Jekaterina Lapitševa.

Riideid, mida sooviti jagada vähekindlustatud ning lasterikastele peredele, koguti Kehra Konsumis. Sinna viidi kast, kuhu kuuel päeval said kõik inimesed tuua oma peres enam mittevajalikke riideid, jalanõusid, mänguasju.

„Panime aktsiooni kohta Kehrasse üles plakatid ning kuulutuse Facebooki. Kasti tühjendasime iga päev. Rõivaid toodi nii meeletult, et võiksime terve Kehra riidesse panna,“ ütles Jekaterina Lapitševa.

Ta lisas, et väga palju anti riideid väikelastele, kuid ka meestele ja naistele: „Kehvemad sorteerisime välja, kuid üldiselt saime üllatavalt ilusaid riideid, ka täiesti uusi, millel alles hinnasildid küljes.“

Kauplusest viisid noortevolikogu liikmed ligi 150 kahesajaliitrist kotitäit riideid-jalanõusid oma autodega Kehra spordihoonesse, kus neid jagati möödunud nädalavahetusel. Vähekindlustatud ja lasterikastele peredele saadeti valla sotsiaaltöötajate kaudu kutse tulla endale vajalikku valima.

„Kuna rõivaid on palju, olid oodatud kõik soovijad,“ sõnas noortevolikogu juht.

Ta märkis – kuigi inimesi käis ning mõned neist lahkusid riidepangast mitme suure kotiga, jäi väga palju veel jagamata: „Lootsime veidi suuremat huvi, kuigi neist, keda kutsusime, suurem osa ka tuli. Mõned inimesed astusid ka lihtsalt kuulutuse peale sisse. Inimesed on üsna tagasihoidlikud, ehkki ärgitame neid, ei julgeta vist väga palju riideid võtta.“

Noortevolikogul on plaan allesjäänud riideabi jagada veel Alaveres, Anijal ja huvi korral ka teistes külades ning osa jätta jaotamiseks sotsiaaltöötajate kätte.

„Kui lõpuks jääb alles ikka veel väga palju riideid, pakume neid ilmselt mõnele lastekodule. Sotsiaaltöötajad arvasid – ühtteist võib jagada ka valla käsitöömeistritele, kes saaksid neid ära kasutada kaltsuvaipade kudumisel,“ lausus Jekaterina Lapitševa.

Riidepank 2012 on Anija valla noortevolikogul tänavu teine suurem ettevõtmine. Esimene oli maikuus, kui aktsiooni Teeme Ära raames organiseeriti koristustalgud Kehras.

Noortevolikogus on praegu 7 aktiivset liiget. Selle uus juht Jekaterina Lapitševa, kes valiti sõjaväkke mineva Tõnis Pilli asemele, on 20aastane ja õpib Tallinna ülikoolis.

„Meie uksed on avatud kõigile aktiivsetele 15-26aastastele noortele,“ kinnitas noortevolikogu esimees.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus rolleriga
Järgmine artikkelLasteasutuste kokkade võistluse võitis Kolga lapsevanem MARIA PRÄÄTS