Kuusalu valla teede talihoolduseks rekordarv pakkujaid

706

Tööpiirkondi on 13, neist nelja osas oli korraga kolm pakkujat.

Kuusalu valla majandusteenistuse juht Kalev Kulpson tõdes, et esmakordselt tuli konkursikomisjonil langetada otsuseid, mis jätsid mitmel pool senised kogenud lumelükkajad kõrvale – vastavalt riigihanke nõuetele tuleb valida soodsaim pakkumine.

Varem selgitati talvised teehooldajad välja lihtmenetlusega hankega, kuid pärast riigikontrolli tähelepanujuhtimist korraldatakse avatud riigihange. Seadus näeb ette, et ühte liiki teenust ei tohi jagada eraldi hangeteks, küll aga saab hankesiseselt jaotada piirkonnad osadeks.

Tänavuse hanke tulemusena sõlmitakse talihooldelepingud firmadega kolmeks aastaks, et anda neile kindlust vajaliku tehnika muretsemiseks ja remondiks.
Kui eelmisel aastal oli Kuusalu vallas veel 12 piirkonda, siis mullune lumerohke talv näitas, et mõnes kohas olid need liiga suured.

Nüüd on piirkondi 13. Pakkumisi esitasid kokku 15 firmat. Osad ettevõtted kandideerisid mitmele piirkonnale. Nii võitis uustulnuk Kaleva Puidutööstuse OÜ õiguse talihooldeks kolmes piirkonnas.

Nõue on, et lumesaju korral oleksid teed lahti lükatud 5 tunni jooksul ning hommikune õpilastebuss peab saama liikuda.

Kalev Kulpson lisas, et väljavalitud ettevõtted peavad lepingus sätestatud nõuetest kinni pidama. Kui juhtub tekkima probleeme, oodatakse külarahvalt vallamajja selle kohta infot.

Võitjate nimed ja telefoninumbrid on piirkondade kaupa avalikustatud Sõnumitoojas lk 7 ja Kuusalu valla koduleheküljel internetis. Kui lumi tuleb püsivalt maha, avaldame need lehes veel mitmel korral.