Anija vallas hajaasustuse veeprogrammist toetus 6 perele

704

Anija valla eelarvest antakse hajaasustuse veeprogrammi jaoks 200 000 krooni.

Sellest poole ehk 100 000 krooni moodustas valla oma­osalus ja teise kattis riik. Toetuste saajate omaosalus oli kokku 155 310 krooni. 

 Anija vallavalitsusele esitati toetuste saamiseks kaheksa taotlust, millest toetust said kuus projekti. Toetuse saamiseks pidi esitaja olema füüsiline isik, kes elab Anija vallas alates 2009. aastast. Kaks taotlust sellele nõudele ei vastanud, mille tõttu jäid toetuste saajate nimistust välja.

Puurkaevu rajamiseks on lepingud sõlmitud Marika Heimolaga Kihmla külast Loigu talust, kes sai toetussummana 34 721 krooni; Heino Lassiga Kaunissaare külast Linnu talust, kellele eraldati 31 802 krooni,  Jaak-Rein Grossmanniga Lükati külast Serva talust, kelle toetussumma oli 34 388 krooni  ja Ljudmilla Reigoga, kes sai toetust 34 217 krooni.

Puurkaevu vee parandamiseks antava toetussumma lepingud on sõlmitud Andrus Niliskiga Voose külast Suurekivi talust, kellele eraldatud  toetussumma on 27 192 krooni ja Ülle Sirkasega Kaunissaare külast Reinu talust, kes sai 37 680 krooni toetust seitsmele majapidamisele kuuluvale puurkaevule.

Abivallavanem Urmo Sitsi kommenteeris, et kaks projekti said maksimaalse toetussumma ehk 66, 67 protsenti kogu projekti eelarvest. Nelja projekti toetati komisjoni kaalutletud otsuse põhjal ja lähtuvalt toetussummast. Ühegi projekti eelarvelist summat ei kärbitud, aga nelja taotluse puhul suurenes taotlejate omaosalus.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Arukülas
Järgmine artikkelTallinna-Aegviidu raudteelõigul on hakatud ehitama uusi ooteplatvorme