Kuusalu valla taidlejad otsisid Eesti Talenti

2788

Taidlejatepeo talendikamateks valiti naisrühm Viimikud, Kolga segarühm ja Kuusalu meeskoor.

Seda, kui mitmes oli laupäeva, 15. jaanuari õhtul korraldatud Kuusalu valla taidlejate talvepidu, ei osanud isetegevuslased peast öelda. Kommenteeriti, et rohkem kui kümme aastat on neid tehtud kindlasti.

Elina Aasa ansamblist Kuusealused: „See on taidlejate seas alati kõige oodatum pidu. Tantsupõrand on esimesest hetkest rahvast täis.”

Annika Agu-Aasrand segarühmast Kabujalake täiendas: „See on lausa ülioodatud pidu. Taidlejad on ju sellised omamoodi ja väga hea on pidutseda endasuguste seas. Siin on tõeline fiiling, hea ja vaba olla.”

Tänavune korraldaja oli eelmise aasta loosi tahtel vana­emade tantsurühm Tiiud. Selle tantsija Silva Sisa kiitis: „Jääb vaid imestada, kui rikkalik fantaasia on meie inimestel. Aastaid on pidu käinud ja ikka mõeldakse etteasteteks välja midagi uut ja üllatavat.”

Väino Esken Kuusalu näiteringist Latern: „Üks kord aastas peab selline kokkusaamine olema. Muidu käid tööl ja teed enda seltskonnaga proovi, teisi ei näegi. Hea on, et igal aastal on erinev korraldaja. Ning etteasted püütakse teha mõnest teisest valdkonnast, mitte selles, millega rühmad tavaliselt tegelevad.”

MTÜ Veljo Tormise Kultuuriselts juhatuse liige Kadri Idavain: „Nii vahva on vaadata, kuidas seltskonnad on aastate kaupa isetegevust teinud ja kokku sulanud.”

Noor žürii Vihasoost
Kuna Vihasoo ansambel VVV, kus on küla mitu staažikamat isetegevuslast, esines mujal, saadeti Vihasoo segakoori ja näiteringi esindama noorem põlvkond – Mart Nurmsalu oli õhtujuht, Mihkel Allemann, Marven Nurmsalu ja Siret Padar žüriis.

Õhtu teema oli Eesti Talent 2011. Peol osalenud kollektiivid näitasid etteastetega oma andekust, žürii kommenteeris ja otsustas edasipääsu finaali. Kõik hinnati tublideks ja andekateks ning tagasid endale finaalikoha. Lõpuks oli plaanis välja kuulutada talendikam grupp, ent žürii nimetas kolm talenti: naisrahvatantsurühm Viimikud, Kolga segarühm ja Kuusalu meeskoor.

Enne taidlusrühmade esinemist tantsisid Kuusalu spordikeskuse sellest sügisest alustanud šõutantsurühma tüdrukud, neid juhendab Tiiu Kass.

„Iive lakke” ja KuMePaKo
Kõige marulisema aplausi teenis viimasena talenditiitlile kandideerinud Kolga segarühm numbriga „Iive lakke” – moodustati püramiid, selle tippu roninud Ljudmilla Loss-Maiberg teatas: „Eesti talent on lapsed. Kolga rühma panus on 49.” Kiideti viisi, kuidas püramiid rida-realt kerkis ning muidki nüansse, mis naerutasid publikut.

kuusalu
Kuusalu meeskoori KuMePaKo esinemishooaeg sai alguse taidlejate talvepeol.

Kuusalu meeskoor oli kokku pannud pannikoori Ku(Kuusalu)Me(meeskoori)Pa(panni)Ko(koor), mis alustas esinemishooaega just sel õhtul ning lubas võtta vastu küllakutseid. Dirigent Ene Järvik selgitas, et koori liikme Peeter Kivimäe tööriistamuuseumist kaevati välja hulk panne ning pandi kokku orkester.
Dirigent mängis koos meestega pannidel kaks pala: „Rongisõit” ja „Juba linnukesed”.

Tantsurühm Viimikud lavastas tegevuse Kukerpillide laulule „Kui naine armastab meest”. Numbri lõpus marssisid naised loosungiga „Eesti talent – eesti naine.”

Vahvaid kavasid oli teisigi. Näiteringi Latern kõhutantsuansambel Kurzeme esitas rahvusliku tantsu „Tagant tuul”, mis oli üles kirjutatud Kuusalu kihelkonna saarte atollides.

Menukas oli ka tantsurühma Tiiud balletitrupi Härmalõng etteaste valgete ning mustade luikedega.

Segarühmast Kabujalake näitasid Ilmar Mustonen ja Meelis Aasrand oskusi karkudel tantsimises – kujutasid talendisaadet ning kohal oli nende endi žürii.
Talendikad olid mehed ka sõnasõjas ja kähmlemises ning kõige kriitilisemalt sõna võtnud Mihkel Raud (Jalo Veersalu) tuli meditsiiniõdedel tantsusammul ja kanderaamil ära viia.

Naiskoor Kadri kujutas kultuurikontakti Konsumi poe juures – noored kogunesid ning naersid vanemate daamide üle, kui aga läks räppimiseks, olid naised poistest üle.

Kaasakiskuv oli nii Kolgaküla linetantsijate tempokas tantsukava kui ka Kolga-Kuusalu kammerkoori baasil loodud Kolga-Kuusalu punkbänd, mis laulis „Kungla rahvast”.

Kuusalu pasunakoori esindanud Margus Freiberg mängis jahipasunat ning soovis, et žürii arvaks ära parmupillil kuuldud loo – žürii sai hakkama, tegu oli lauluga „Jaan läheb jaanitulele”.

JALO VEERSALU – kolmekordne talendikandidaat
Kolmel korral asus võistlustulle ja esines žürii ees Jalo Veersalu – Kabujalakeste, meeskoori ja Kolga-Kuusalu kammerkooriga.

Kaks korda astus üles Margit Lõhelaid – kammerkoori ja Viimikute numbris. Ta kuulub ka Kabujalakestesse, kuid seekord esinemisrolli polnud. Kahes etteastes osalesid veel Krista Kukk (Kolga segarühm ja naiskoor Kadri), Urmo Pütsep (meeskoor ja kammerkoor, Kabujalakeste numbris kaasa ei teinud) ning Toomas Kumm (meeskoor ja kammerkoor).

Jalo Veersalu rääkis, et läks Kabujalakestesse tantsima sellest sügisest, kuna kutsuti: „Mul on lauluhäält ja oskan oma jalgu sättida. Meeskoori proov on teisipäeva õhtul. Kammerkoori ja Kabujalakeste proovid on samal päeval, kell 9 õhtul Kolgas lõpetame kooriga ja siis sõidan Kuusalu rahvamajja tantsima.
Üks ei sega teist, laulmine on vaimne ja tants rohkem füüsiline.”

Eelmine artikkelRaske liiklusõnnetus
Järgmine artikkelPärispea seltsimaja avamispeol esines „Eesti talendi” võitnud lehepillimängija