Põliselanikud soovivad Haapse küla Kuusalu valla koosseisu

2144

Kuusalu vallavolikogu sai Jõelähtme valla Haapse külast 40 allkirjaga palve anda tagasi sünnijärgne Kuusalu vald.

Kuusalu valla läänepiiril asuvast Kaberla külast paari kilomeetri kaugusele jääva Haapse küla põliselanikud ja nende järeltulijad paluvad heastada nõukogude ajal neile tehtud ülekohus ning anda tagasi sünnijärgne Kuusalu vald.

Kuusalu vallavolikogule saadetud kirjas on öeldud: „Jõelähtme vallaga ei seo meid õieti midagi. Valdav osa me elanikkonnast kasutab Kuusalu valla teenuseid: kultuurikeskus, kool, spordikompleks, arstiabi, apteek, kauplused, kirik, surnuaed. Jõelähtme valla jaoks oleme ääremaa, kelle elanikel ei ole nagu mingeid õigusi, on vaid kohustused. Seni oleme maksnud Jõelähtme vallale mitte millegi eest kõrget maamaksu, mida käes­oleval aastal veelgi tõsteti.“

Kirjas kurdetakse, et Haapse ilusast rannast on jäänud vaid mälestus, Jõelähtme valla arendajate tegevuse tagajärjel on Mardihansu talu maad üle ujutatud ja reostatud. Palju on probleeme turvalisusega.

„Kuusalu vallas taolisi probleeme pole – see vald hoolib oma inimestest ja teeb kõik selleks, et inimeste elu veelgi paremaks ja turvalisemaks muuta. Jääme lootma, et meil on siiski õigusriik, kus meie inimeste soovidele ja vajadustele vastu tullakse, nendega arvestatakse.“
Kuusalu vallavolikogu esimees Andres Paomees tutvustas kirja möödunud nädalal toimunud istungil, mis oli sellele koosseisule viimane.
Volikogu liikmed küsisid, mida arvatakse Kullamäe külas, mis jääb Kuusalu valla piiri ja Haapse küla vahele.

Volikogu esimees sõnas, et kirjaga hakkab tegelema ja läbirääkimisi pidama Kuusalu vallavolikogu järgmine koosseis.

Haapse, Kullamäe ja ka Kaberneeme on kuulunud Kuusalu kihelkonda ning enne nõukogudeaegset ümberkorraldust ka Kuusalu valda. 2013. aasta alguse seisuga on Haapse külas 55 elanikku.

Eelmine artikkelKehras osaleb keelekümbluses kogu kool
Järgmine artikkelInternetihääletusega valiti rahvapõllumeheks 2013 KALMER MÄRTSON