Kuusalu valla kooliteede arengukava koostamisest

1432

EMIL RUTIKU, Uuri külavanem

Lähiajal on Kuusalu valla volikogus vastuvõtmisel Kuusalu valla teede arengukava – dokument, mis peab kindlasti sisaldama meie valla teede olukorda ja plaane, kuidas seda olukorda korrapäraselt üheskoos parandada.
Vaatasin arengukava esimest varianti ja veendusin, et see on üsna pinnapealne. Siit kasvas välja idee käsitleda eraldi kooliteede probleeme.
Olin eelnevalt saanud mitmeid signaale vallaelanikelt, kes tundsid muret oma laste pärast. Muidugi olen ka ise pöördunud vastavate valla teenistujate poole, kuid siiani tulutult.
Tekkis ka idee luua üks ülevaatlik dokument, mis jäädvustaks need kitsaskohad. Kindlasti aitab see kaasa probleemide lahendamisele edaspidi süsteemselt. Alguses oli idee pisut võõras ja arusaamatu, huvi oli leige, pigem isegi tehti maha. Kuid nüüd tänu algatusele tehakse lausa kõikidele külavanematele selgeks, kuidas tuleb teha koosolekuid probleemide teadvustamiseks.
Sellega seoses on mul palve kõigile vallaelanikele, kelle lapsed käivad koolis transpordiga või ka jala. Andke teada muredest, mis on seotud just nimelt liiklusega kooliteedel, millega esineb probleeme. Rõõmudest võib ka alati kirjutada: emil.rutiku@gmail.com.
Selline dokument on abiks nii meie valla elanikele kui ka selle valdkonna eest vastutajatele. Info kogumise eesmärgiks on koostada Kuusalu valla teede arengukavale lisana kooliteede arengukava. Haridus ja sellest johtuvalt ka kooliteed on meie vallas prioriteet. Vorm võib olla väga lihtne: küla nimi, ka alevik, umbkaudne teelõigu pikkus, kas on olemas bussipeatus, kas on olemas valgustus, mis olukorras on tee, kas on turvaline, libe jne.
Näited: Rummu külasse koolibuss sisse ei sõida. Lapsed kogunevad Peterburi maantee äärde. Sealt võtab buss nad hommikul peale ja õhtul paneb samas kohas maha. Peatuskohas ei ole varjualust ega valgustust, lihtsalt teeots maantee ääres. Pudisoo külas on lastel peatus täielikus pimeduses. Selliseid lugusid on veel.
Igaühest meist sõltub, milline on homne päev. Iga me valla lapse turvalisuse huvides toimetades on võimalik üheskoos mõistlikult palju ära teha ja niimoodi, et kõik saavad sellest selgelt aru ning tunnevad, et ka nendega on arvestatud.

Eelmine artikkelKehra gümnaasiumi võistkond osales Vikerraadio mälumängus
Järgmine artikkelPOLITSEIKROONIKA