Kuusalu valla fotokonkurss aastapäevast aastapäevani

651

Konkursi idee pakkus volikogu vabaajakomisjon.

Kuusalu valla vabaajakomisjon tegi vallavalitsusele ettepaneku korraldada kevadest sügiseni fotokonkurss, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 95. aastapäevale ning valla eelseisvale juubelile – Kuusalu vald saab tänavu oktoobris 75aastaseks. Konkursi teeb eriliseks see, et kõik pildid saavad autorid panna tutvumiseks internetti Kuusalu valla kodulehele, vaatajate lemmikfoto valitakse internetihääletusega. Konkursi žürii teeb oma valiku. 

Komisjoni esimees Urmas Paomees rääkis, et vabaajakomisjonis oli arutelu, kuidas valla aastapäeva tähistada ning meeskonnatöö käigus sündis mõte fotokonkursist: „Komisjon volitas konkursi asjus infot jagama abivallavanem Milli Kikkase ja Artur Talviku.“

Konkurss kannab nime „Kultuuripärand ja Kuusalu vald“. Nimi tuleneb sellest, et käesolev aasta on Eestis kuulutatud kultuuripärandi aastaks. Kuusalu valda seob üleriigilise aktsiooniga lähemalt asjaolu, et üks 12st pärandisaadikust, kes hakkavad üle vabariigi kultuuripärandi temaatikat selgitama ja propageerima, on Tapurla Külaseltsi juht ja vabaajakomisjoni liige, filmimees Artur Talvik. Tema kirjutatud selgitav üleskutse on lisatud fotokonkursi kuulutusele.

Artur Talvik ütles, et eelkõige peetakse fotokonkursi juures kultuuripärandi all silmas inimeste tegevust: „Millegipärast mõeldakse, et kui on tegu fotovõistlusega kodukohast, siis tuleb pildistada loodust. Kultuuripärand on kõik väärtuslik, mida meie eelkäijad on loonud ja mida meie oleme loomas. On me oskused toime tulla selles maailmas. Fotovõistlusega keskendume just inimeste loodud vaimsetele ja materiaalsetele väärtustele ning tegevustele. Ootame pilte, kuidas me Kuusalu vallas hakkama saame. “

Konkursile saab pilte laadida kuni 30. septembrini. Võitjatele on rahalised auhinnad, peaauhind on 300 eurot, vaatajaauhind 200 eurot. Parimad pildid ja nende autorid kuulutatakse välja oktoobri alguses Kuusalu valla aastapäevapeol Kolgaküla rahvamajas.