Kuusalu algklassid õpivad „Pöial-Liisi“ lavastuseks

1125

Kevadel esietenduvas tantsulis-sõnalises lavastuses teevad kaasa kõik algklassilapsed.

Kuusalu keskkooli huvijuht ja näitejuht Saima Kallionsivu lavastab koostöös kõigi klassijuhatajate ja kooli tantsuõpetajatega „Pöial-Liisi“ muinasjutu ainetel muusikalise näidendi. Algklasse on Kuusalu koolis kokku 10 ning õpilasi ehk näidendis osalejaid üle paarisaja.

Lavastaja kinnitab, et kõik lapsed haaratakse näitemängu kaasa – klassid esitavad tantsunumbreid.

Saima Kallionsivu: „Lavastus tuleb Venno Loosaare kuuldemänguplaadi „Pöial-Liisi“ põhjal, autorilt on selleks luba olemas. Kasutame tema loodud laule. Laulavad kuuldemängu näitlejad. Kui sattusin plaati kuulama, tekkis kohe soov tuua see oma kooli lastega lavale, sest laulud on nii head. Sõnad on tänapäevases võtmes, väga vahvad.“

Muinasjututegelasi mängib algklasside lastest kokku pandud näitetrupp. Kui mõni tegelane hakkab laulma, kostab plaadilt päris näitleja laul ja taustamuusika, kohalik väike näitleja liigutab suud ja imiteerib. Taustaks esitab üks klass sama tegelaste tantsu – seega, kui laulab Mutionu, tuleb Mutionude tants, kui Konnamamma, esinevad laval tantsuga ühe klassi väikesed Konnad.

Mõned klassid on jagatud pooleks – poisid on tantsivad Printsid ja tüdrukud Pöial-Liisid.

Lavastaja ja klassijuhatajad valisid, millist tegelast klassid esitavad. Tantsud mõtlevad välja ja õpetavad tantsuõpetajad, aitab ka Ljudmilla Loss-Maiberg.

Kostüümide õmblemisele on kaasa haaratud paljud lapsevanemad. Saima Kallionsivu käis koos kooli majandusjuhataja Sirje Pauneliga Tallinnas kangapoes, kui oli suur allahindlus. Valiti sobivad materjalid, raha andis kool oma eelarvest.

„Rahaliselt ei ole võimalik kõigile täielikke kostüüme valmistada. Näiteks konnad saavad rohelised kindad – valged puuvillased kindad värvib õpetaja Maarja Sootalu roheliseks. Pääsukeste tiivad teevad lapsevanemad, kangast välja lõigatud detailid on neile jagatud. Õpetaja Urmas Mark aitab haldjate tiibu traadist välja väänata. Abilisi on väga palju, kõik algklassidega tegelevad õpetajad ning suur hulk emasid-isasid, vana­emasid-vanaisasid ja teisi sugulasi on näidendi valmimisse kaasa haaratud,“ jutustas Saima Kallionsivu.

Plaadil laulavad Iiris Vesik, Märt Avandi, Maria Soomets, Taavi Tõnisson, Anti Kobin ja Venno Loosaar – nende laul kõlab ka Kuusalu kooli lavastuses.

Esialgse plaani järgi mängitakse „Pöial-Liisit“ koolis aprilli teises pooles kolm korda.

Eelmine artikkelParklas põles auto
Järgmine artikkelKauplusauto klientide arv väheneb iga aastaga