MERJE NEUDORFI pildid Kuusalu rahvamajas

1832

Näitus on rahvamajas märtsi lõpuni.


MERJE NEUDORF ja üks tema lemmikpilte – natüürmort valge särgiga.

Kuusalu Kunstide Kooli kunstiõpetaja, graafik Krista Simson kutsus eelmisel kolmapäeval Kuusalu Almakeskuse rahva, Kuusalu Kunstide Kooli esindajad ja vallavanema näituse avamisele. Näha saab Krista Simsoni õpilase Merje Neudorfi töid, mis tehtud kunstitundides.

Krista Simson: „Kui Merje kunstiklassi tuli, oli ta kunstihuvi ilmne. Oli näha, et on omaette enne joonistanud, leidsime kohe ühise keele. Temaga on rõõm koos töötada, ta on päikeseline, imetlusväärne ja tugev inimene. Igas ta pildis on tiba päikest, see on vaimustav.“

Merje Neudorf ütles, et on kogu elu joonistanud, meeldib protsess ise, ta ei tee pilte selleks, et pärast oleks vaadata. Kodus pilte seinal ei ole.

„Varem keegi ei juhendanud, Krista on esimene kunstiinimene, kes nüüd õpetab. Ta annab ülesande ja meie peame joonistama või maalima. Näituse pildid on koolitööd, ainult koera pilt on tehtud kodus, see on mu väike šnautser Ali. Täna on mul väga hea meel ja tore üllatus, et nii palju rahvast tuli näituse avamisele,“ rääkis Merje Neudorf.    

Kunstide koolis tegutseb kolmandat aastat erivajadustega inimeste kunstiklass. Õpilasi on seal praegu neli. Kokku saadakse üle nädala, korraga õpitakse poolteist tundi.

Juhendaja sõnas, et on kogu grupi üle väga uhke: „Nad töötavad hästi süvenenult ja hingega ning on igasuguse ilmaga alati õigeaegselt kohal.“

Kunstiklassi rahastab Kuusalu vald. Näituse avamisel tänas Krista Simson Kuusalu vallavanemat Urmas Kirtsit ning selgitas, et temata ei oleks see projekt jätkunud – vallavanem seisis selle eest, et kunstiklassi erivajadustega õpilased ei peaks ise maksma kunstidekoolis õppimise eest küsitavat osalustasu.