Kuusalu valla flamencotantsijad andsid hooajalõpu kontserdi

1495

„Tantsijad tahavad näidata, mida on õppinud. Mis me ikka niisama harjutame,“ kommenteeris juhendaja ANU LIKK.


Rosa Verde flamencotantsijad lõpetasid hooaja kavaga „Carmeni“ ainetel. Esiplaanil juhendaja ANU LIKK.

Kuusalu vallas tegutseb hulgaliselt rahvatantsurühmi, koore ja näiteringe, kuid flamencotantsijaid on vaid üks trupp – Kolga flamencotantsuklubi Rosa Verde. Laupäeval, 26. mail esinesid nad Kuusalu rahvamajas oma luulelis-tantsulise etendusega „Armastuse ilu ja valu“.

„Eelmisel aastal jäi vahele, aga muidu on meil igal aastal hooajalõpu kontsert, et tantsijad saaksid end vähemalt korra aastas näidata,“ sõnas Rosa Verde juhendaja Anu Likk.

Kava pani kokku juhendaja, kasutas Federico Garcia Lorca ning Miguel de Cervantese loomingut. Esines ka Keila flamencotrupp Camino. Luulet lugesid Indrek Birkan, Katerina Ševtšuk ja Mihkel Tomson ning mezzosopran Lea Ojamäe Hirvli külast laulis kolm aariat ooperist „Carmen“.

„Kuna mulle pakuti, et vallas on selline laulja, tuligi mõte teha „Carmeni“ ainetel. Terje Varul otsis Kolgast näitlejad ja Keila tantsijad tulid esinema,“ lausus Anu Likk.

Ta rääkis, et aeg-ajalt pakutakse Rosa Verdele ka mujal esinemisi: „See on nagu Murphy seadus. Kui pakutakse, siis palju korraga, kui ei, pole mitu kuud midagi.“

Anu Likk on Kolga flamencotantsuklubi juhendaja olnud 2006. aastast. Kui paar aastat tagasi oli klubil eraldi algajate, neidude ja naiste rühm, siis nüüd tantsitakse ühes rühmas, kokku 15 tantsijat.

Tantsijad harjutavad kaks korda nädalas – korra Kiiu mõisas vallavalitsuse saalis, korra Kolgas lasteaias. Juhendajaga koos on treening neljapäeviti, teisipäeviti korratakse õpitu omal käel üle.

„Treeningukohta on olnud raske leida. Meid ei taheta, sest kingad jätavad põrandale jäljed,“ ütles Anu Likk.

Ta rääkis, et kaalub sügisel algajate rühma moodustamist: „Flamenco on tehniliselt keeruline. Ei ole nagu aeroobikas, et kord käid, siis ei käi, raske on järele õppida. Ma ei ole uut rühma võtnud, sest inimesed tulevad tundi, näevad, et on raske, ega tule enam. Olen mõelnud, et prooviks suve lõpus uuesti, aga asi on ka reklaamis. Kuna oleme mittetulunduslik seltsing, pole selleks raha.“

Eelmine artikkelLaps jooksis sõiduteele
Järgmine artikkelKuusalu-Jõelähtme laulu- ja tantsupäev oli pühendatud Ruu küla kaitsele