Alavere teeristil peeti väikest teatetantsupidu

2167

Teatetants läbis Raasiku ja Anija valda.


Ansambli MTÜ pillimehed ÜLO HÕRRAK, TIIT TAMMARU ja TÕNIS VÄLI.

Laupäeval, 20. augustil käis Tallinnast alguse saanud Teatetants läbi Raasiku ja Anija valla. Tantsupaaride ees sõitis avatud kastiga veok, millelt tuli saatemuusika. Rühmad olid pakutud tantsude hulgast valinud välja mõned, mille saatel paarid läbisid neile etteantud vahemaad – 100-300 meetrit.

Keskpäeva paiku tantsisid Lagedi kandis Kuusalu Viimikud. Rae vallast Raasiku valla piirini viisid teatepulka edasi Raasiku tantsupaarid. Aruküla tantsurühmad võtsid teate üle Jüri tee bussipeatuses ja möödusid Arukülast. Kella 17 paiku jõudis tants Rätlasse. Sealsest bussipeatusest liikusid edasi Kuusalu tantsupaarid. Anija valla tantsijatele läks teatepulk Kiviloo kandis. Kella seitsme paiku said Jägala Kose teeristis teatepulga Kolga tantsijad, kes olid Teatetantsul väljas üheksa paariga.

Kolga rühma esimesed tantsupaarid olid Ulla Moks ja Urmas Samelselg ning Katrin ja Jaak Põldver.

„Alustame Raabikuga, seejärel tantsime Neljapaari, Paigaljäämise polkat, Tõmba Jürit ja lõpuks Oobervaltsi,“ rääkisid nad, milliste tantsusammudega oli plaanis vahemaa läbida.

Oma tantsukorda oodates kurtsid tantsijad vaid tuule üle, see puhus aegajalt läbilõikavalt.

Kolga esimesed tantsupaarid tantsisid Alavere teeristini. Seal jäi pikk kolonn seisma. Eessõitva auto kastist ronisid välja Anija vallavanem Tiit Tammaru kitarriga, Aegviidu vallavanem, Anija volikogu liige Tõnis Väli ja OÜ Koduaken juhataja Ülo Hõrrak akordionitega ning mängisid rahvatantsijatele saateks pilli.
Kolga tantsijad ja kohale jõudnud Alavere tantsupaarid, kel oli oma teatepulga kandmine juba seljataga, andsid kogunenud pealtvaatajatele väikese tantsuetenduse.

Alavere naistantsurühmas kaasategev Anna Nilisk ütles, et alguses pidid nad tantsima Kaerajaani, kuid kujunes nii, et tantsiti selle muusika järgi, mis parasjagu tuli.

Tiit Tammaru ütles, et esinema palusid neid Anija valla rühmad. Kus nad musitseerima peavad, seda täpselt ette ei teadnud.
 
Neljaliikmeline bänd MTÜ on koos käinud ligi kolm aastat. Kolmekesi alustasid Tiit Tammaru, Ülo Hõrrak ja Mait Siil, kes olid kolleegid OÜs Koduaken. Tõnis Väli liitus bändiga hiljem jahiharrastuse kaudu: „Käime koos jahil. Pärast praeme maksa, võtame pillid kätte ning musitseerime oma lõbuks.“ Laulja Mait Siil oli seekord tantsijate hulgas.

Pillimehed ütlesid, et Teatetantsust jäi hea mulje, tegu on võimsa ja mastaapse ettevõtmisega: „Kõige tähtsam, et inimestele endale meeldib. Mõnigi tantsija oli pärast oma etteastet näost valge, kuid suunurgad olid küll kõikidel ülespidi.“

Tee äärde oli pealtvaatajaid kogunenud küllaltki vähe, kuid Alavere läheduses ootas tantsijaid suurem seltskond huvilisi. Kaks keskealist naisterahvast ütlesid, et tulid vaatama, kuna tantsukolonn möödus kodu lähedalt. „Täitsa tore oli,“ kinnitasid mõlemad.

Alaverest pärit noormees ja neiu teatasid samuti, et tants läks kodu juurest mööda: „Sellest on räägitud, aga ega enne päris täpset ettekujutust ei ole, mis see Teatetants on, kui pole ise näinud.“

Alavere teeristist kandsid teatepulka edasi Kolga tantsurühma noored tantsupaarid – Kristin Parve, Asso Soosalu, Triinu Parve ja Andreas Lahesalu.
Teatetants kulges edasi Vetlasse ja jõudis hilisõhtul Järvamaale.

Eelmine artikkelLoksal põles puidust hoone
Järgmine artikkelKehra tehases käib uute tselluloosikatelde ehitus