TÕLL SIMSON kohtas USAs MMil oma iidoleid

1504
TÕLL SIMSON Los Angeleses kuulsal Hollywood Boulevardil.

„Vaatasin Hollywood Boulevardil tähti staaride nimedega, kuid oma tõelisi superstaare õnnestus näha MMil,“ ütleb jiu-jitsu maadleja TÕLL SIMSON.

„Teie antud võimalust ma kahjuks ei realiseerinud,“ kirjutab Kuusalu vallast Tammispealt pärit jiu-jitsu maadleja Tõll Simson Ameerika võistlusreisi kohta oma toetajatele. Ta pani ülevaate USA-sõidust koos fotodega augusti lõpus Facebooki ning saatis lingi neile, kes Stardipaik.ee kaudu rahaliselt toetasid.
Noormees lubab reisijutus, et teeb tööd edasi: „Kui kunagi olen maailmameister, siis selle vundamendi olete teie valanud. Nägin, kuidas teised pingutavad, et jõuda maailmas number üheks, ning tean, et pean palju rohkem pingutama ja tõsisemalt tööd tegema.“
Mullune Eesti meister Tõll Simson kogus tänavu kevadel sportlaste toetusportaali Stardipaik.ee kaudu üle 3200 euro kokku 94 toetajalt ning oli mais-juunis Californias – õppis Art Of Jiu-Jitsu akadeemias ja osales maailmameistrivõistlustel.
„Elasin kokkuhoidlikult, annetatud rahast jäi natuke alles, see jääb järgmise aasta sõidu fondi, soovin tuleval suvel minna uuesti,“ kinnitab ta. „Oli elu muutev kogemus, inspireeriv. Teadsin enne, et tahan treenida, aga nüüd tahan veel rohkem.“
Ameerikas tuli ette mitmeid ootamatusi. Tõll Simson kirjeldab, kuidas oli Los Angelese lennujaama jõudes öömajata, sest kokkulepitud ööbimiskoht öeldi üles. Leidis hotellitoa, kuid pidevalt nii kulukalt elada ei oleks saanud. Järgmisel hommikul alustas akadeemias trenni, jäi ka teiseks trenniks. Majas hakkas liikuma kuuldus kodutust eestlasest. Trennipartnerid kutsusid ta oma korterisse ja andsid elutoas üürile diivani, korteris oli noori mitmelt maalt.
Maailmameistrivõistlustel osalesid tema kaalukategoorias kuni 76 kg 128 jiu-jitsu maadlejat. Enda tulemust MMilt hindab ta nullilähedaseks ja saavutatud positsiooni kõige viimaseks: „Esimeses ringis jäi mu vastane tulemata, sain loobumisvõidu. Teises ringis kaotasin. Sisuliselt ühtegi võitu ei tulnud. Kuigi ametlikult jagasin 32.-64. kohta, siis leian, et olin saavutustelt lõpureas.“
Ta treenis Ameerikas neli-viis tundi päevas, sõi, magas, nädalavahetustel tutvus uute sõprade abil Californiaga.
Nädal enne võistlusi noormees haigestus – jalga oli läinud nakkus, tekkis imelik auk, pidi sööma antibiootikume, treenida ei tohtinud. Küllap see mõjutas, et osalus MMil jäi tagasihoidlikuks.
Treeningus ja võistlustel kohatud tippsportlaste kohta sõnab Tõll Simson,  et  see  oli  tema  jaoks umbes sama, kui algklassilaps kohtaks Batmani ja Spidermani: „Olen  näinud maailmatasemel jiu-jitsu keskkonda, siht on silme ees.“
Järgmisena on Tõll Simson registreerinud end osalema IBJJF London Openile, tuleva aasta alguses plaanib osa võtta Euroopa meistrivõistlustest.