Anija valla korrakaitseühing alustab taas

828

Vallavalitsus taotleb volikogult 25 000 krooni korrakaitsepatrulli taaskäivitamiseks.

Vallavanem Tiit Tammaru ütles, et soov on panna patrull taas tööle detsembrikuus.

„Püüame leida selle toetamiseks raha. Tulemas on advendiaeg ja pühad, soovime, et inimestel oleks aasta lõpus turvaline väljas liikuda,“ sõnas ta.

Volikogule esitatud valla lisaeelarve eelnõus on korrakaitseühingule kavandatud 25 000 krooni. Valla korrakaitse juht Jüri Julisen selgitas, et selle raha eest peab tasuma kolme kuu autoliisingu, kindlustusmaksed, raamatupidamisteenuse ja kütuse eest. Kui midagi veel järele jääb, makstakse ka patrullivatele abipolitseinikele.

„Tahame patrullida vähemalt kaks korda nädalas. Kuid midagi suuremat planeerida veel ei saa, kõik sõltub konstaablite tööst ning sellest, millal valla väärteomenetleja saab meiega koos väljas käia. Hakkame töötama konstaabli otsealluvuses,“ rääkis ta.

MTÜ Anija Valla Korrakaitse tegevus peatus kevadel pärast seda, kui kinnitati valla tänavune eelarve. Sellest eraldati korrakaitsele vaid 37 000 krooni ehk nii palju, kui jaanuarikuus oli juba kulutatud.

Jüri Julisen rääkis, et MTÜd ei likvideeritud, vaid nii-öelda konserveeriti. Ka ühingule liisitud autost ei loobutud, vaid MTÜ maksis ise selle ülalpidamiskulud – liisingu ja kasko.

Kuigi korrakaitseühingu liikmed olid algul löödud ja neil kadus motivatsioon, jäid nad abipolitseinikeks ning käisid aeg-ajalt konstaablitega reididel. Põhja prefektuuri abipolitseinike meistrivõistlustel taktikalises laskmises naasid Ida-Harju abipolitseinikud võitjakarikaga.

Tuleval aastal on korrakaitseühingul taas soov tõsiselt tegutsema hakata. Eelarvekalkulatsioonid on tehtud ning taotlus vallaeelarvest toetuse saamiseks esitatud.

„Arvestades masu-aega küsisime võimalikult vähe raha ja püüame ots-otsaga kokku tulla,“ ütles ühingu juht.

Kogu aastaks taotletakse 320 000 krooni. Et sellega välja tulla, peab Jüri Juliseni sõnul rohkem rõhuda abipolitseinike vabatahtlikkusele, kuigi üksnes tasuta töötamist ei pea ta õigeks, seda enam, et korrakaitsja töö pole kõige ohutum.

Ka MTÜ järgmise aasta töösuunad on paika pandud: „Püüame patrullimise kõrval tõsta elanike teadlikkust ning aidata kaasa naabrivalve arendamisele meie vallas. Sest meist on väga vähe kasu, kui sõidame ringi ja otsime endale tööd. Palju tõhusam on, kui reageerime mingi info peale – selleks on oluline, et info meieni jõuaks. Nii et piirkonna turvalisust saame tõsta vaid elanikkonna kaasabil.“

Eelmine artikkelVarastati sõiduauto varuosi
Järgmine artikkelPresident TOOMAS HENDRIK ILVES külastas Juminda korrakaitsjaid