Kuusalu vald valis kolmeks aastaks õpilasliinidele vedajad

1287

Saunja-Kodasoo õpilasringile jäi esialgu bussifirma leidmata, tehti kordushange.

Kuusalu vallavalitsus korraldas riigihanke kokku 16 õpilasliinile teenindajate leidmiseks. Õpilasi hakkavad taas sõidutama OÜ Tektoon-A, OÜ Arla Sõidud, OÜ Alukvik  ja  FIE  Ain  Ojala.  Lepingud on sõlmitud kolmeks aastaks, nagu olid ka eelmised lepingud.
Arendus- ja vallavaraspetsialisti Tõnu Ammussaare sõnul jäid bussifirmadele makstavad summad enamvähem samale tasemele, kui olid seni – 1,25-1,45 eurot kilomeetri eest.
Probleem tekkis liinidega 1 ja 8 ehk hommikuse õpilasringiga Kivisilla-Saunja-Kodasoo-Kaberla-Valkla-Kuusalu ja õhtuse  ringiga Kuusalu-Valkla-Kaberla-Kodasoo- Saunja-Kivisilla. Esimese riigihankega neile liinidele pakkujat ei tulnud, vallavalitsus korraldas kordushanke. Selles tegi ainsa pakkumise OÜ Tulisilm.
Tõnu Ammussaar: „Tulisilma pakkumine oli ligi kaks korda kallim, kui teistel firmadel, koos käibemaksuga tasume kilomeetri eest kolm eurot ja 60 senti. Samas on see ka arusaadav, sest Tulisilma 45kohaline buss tuleb Tallinnast ja suundub sinna tagasi, tasustatavaid kilomeetreid hakkame lugema esimesest peatusest, kus koolilapsed peale tulevad, kuni viimase peatuseni. Tulisilmaga on leping sõlmitud aastaks.“
Ka tänavu on koolibusside graafik ja marsruut seatud nii, et osad bussid võtavad peale valla mitme kooli lapsi, suurem peatumiste ja ümberistumiste kohta on Kolga kooli parkla. Õppeaasta esimesel nädalal graafikuid täpsustatakse, siis selgub, kui palju kusagilt lapsi peale tuleb.
Kokku kulub Kuusalu vallal 2016/2017 õppeaastal õpilaste veoks 199 707 eurot. Lisaks um-bes 22 000 eurot avalike bussiliinide kasutamise eest – õpilaste roheliste kaartide tasu.

Eelmine artikkelKuusalu Kunstide Kool alustab õppeaastat uute klassiruumide ja fuajeega
Järgmine artikkelLoksa, Kuusalu ja Vihula reformikomisjonid vahetavad kirju