Kuusalu valla kodanikukampaania peaauhind on reis Kuubale

1312

Kuuba-reisi loosimises osalevad kõik, kes on detsembrikuu jooksul saanud Kuusalu valla kodanikuks.

Kahel varasemal aastal on Kuusalu valla kodanikukampaania pea­sponsor olnud reisifirma Novatours. Mullu loositi uute kodanike vahel välja kahenädalane turismireis Türki, aasta varem Egiptusesse.
Seekord sponsorit ei ole, peaauhinnana välja kuulutatud Kuuba-reisi eest tasub Kuusalu vald.  Hinnanguline maksumus on 6000 eurot – edasi-tagasi lend kahele ning majutus kas full board või all inclusive ehk kõik hinnas teenindusega hotellis.
Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi kinnitab, et peaauhinna loosimises osalevad kõik täiskasvanud inimesed, kes detsembrikuu jooksul on registreeritud Kuusalu valla elanike registrisse ning on selles ka 1. jaanuaril 2017.
Vallavalitsus paneb välja kingitused neile 1500 inimesele, kellele saadetakse nimeliselt kiri ja kutsutakse Kuusalu valla kodanikuks. Kirjale on alla kirjutanud vallavanem.
Urmas Kirtsi: „Anname kirjaga märku neile, kel on kinnisvara koos elamuga Kuusalu vallas ja nad võiksid end registreerida meie valla kodanikuks, ja ka neile, kes juba elavad siin pidevalt või suure osa aastast, aga ei ole ametlikult vallakodanikud. Nad saaksid oma maksutulu suunata Kuusalu valda.“
Kirja saanud isikutel, kui nad pole seni Kuusalu valla kodanikud ja registreerivad end enne 1. jaanuari 2017 Kuusalu valda, on võimalik valida kingitus:  neljakäiguline õhtusöök kahele restoranis Valkla Rand, Sõnumitooja aastatellimus või pääse kahele Kuusalu ujula kasutamiseks 2017. aastal 6 kuu vältel kord nädalas.
Vallavanem kirjutab: „Pöördun Teie, kui Kuusalu valla kinnisvaraomaniku poole ettepanekuga kaaluda võimalust tulla meie valla elanikuks. Oma sammuga saate väljendada meelsust ja näidata, et elu peab jätkuma ka väljaspool Tallinna ning aidata Kuusalu kogukonda, et pakkuda jätkuvalt häid kooli- ja lasteaiavõimalusi, remontida teid ning hoolitseda abivajajate eest.“
Ta lisab, et võimalus on saada vabastust kodualusest maamaksust ning soovi korral hoiab vald talvel  sõidetavana  tee  uutele  vallakodanikele  kuuluvate  hooneteni.
Kampaaniat „Valda elama” korraldatakse Kuusalus neljandat korda. Vallavanema hinnangul on tänini tagasiside olnud väga positiivne. Mullune kodanikukampaania tõi Kuusalu valda üle 80 uue kodaniku.
Detsembri alguse seisuga on Kuusalu vallas rahvastikuregistri järgi 6597 elanikku.