Loksa, Kuusalu ja Vihula reformikomisjonid vahetavad kirju

1181

Loksa tegi Kuusalu ja Vihula komisjonidele ettepaneku kohtuda ühiselt sel nädalal, Kuusalu komisjonil puudub selleks volitus.

lk-2-kastLoksa linnavolikogu ja haldusreformikomisjoni esimees Rein Heina saatis möödunud nädalal Kuusalu ja Vihula vallajuhtidele ettepaneku alustada ühinemisläbirääkimistega ja saada kolme omavalitsuse läbirääkimiste töörühmadega kokku Loksa kultuurikeskuses kas neljapäeval, 8. septembril kell 10 või kell 14 või reedel, 9. septembril kell 10.
„Kohtumisel kooskõlastaksime arusaamu ühinemise vajalikkusest, lepiksime kokku edasise tegevuse ning ajakava ühinemisläbirääkimistega edasiliikumiseks,“ kirjutas Rein Heina.
Ettepanek on edastatud ka Harju ja Lääne-Viru maavanemale, rahandusministeeriumile, riigihalduse ministrile ja Põhja-Eesti piirkondlikule komisjonile.
Kuusalu vallavolikogu esimees Enn Kirsman vastas, et Kuusalu volikogu töörühm on valmis täies koosseisus Loksa töörühmaga kohtuma, kuid mitte tööpäeval tööajal, vaid tööpäeva õhtul alates kella 18.30st, sest läbirääkimiste komisjoni liikmed on seotud põhitööga ega saa tööajal koosolekule tulla. Ta palus välja pakkuda uued ajad, mis sobiksid Kuusalu valla töörühma liikmetele.
Enn Kirsman juhtis üksiti tähelepanu sellele, et Kuusalu töörühmal on volikogult saadud volitused pidada läbirääkimisi Kuusalu valla ja Loksa linna võimaliku ühinemise üle, läbirääkimisteks Vihula vallaga volitused puuduvad. Seetõttu eelistaks Kuusalu töörühm esimesel korral kohtuda kahepoolselt. Vihula vallavolikogu töörühmaga saaks hakata läbirääkimisi pidama siis, kui selleks on volikogult saadud volitused.
Loksa linnavolikogu esimees Rein Heina ütles Sõnumitoojale, et oleks ebaviisakas arutada Kuusalu töörühmaga eraldi, kui kutse on saadetud ka Vihula töörühmale.
Kuusalu volikogu esimees Enn Kirsman selgitas, et Vihula vallaga läbirääkimiste küsimust tuleks esmalt arutada volikogu arengukomisjonis ja kogukonnakomisjonis ning koalitsioonis, otsuse-eelnõu jõuaks esitada tõenäoliselt septembri lõpus volikogule.
Vihula valla haldusreformikomisjon vastas Loksa ettepanekule, et kohtuda võiks neljapäeval, 8. septembril kell 10. Küsimusele, kas Vihula komisjoniga kahekesi on plaanis kohtuda, vastas Rein Heina, et kutse on välja saadetud, kohtumine toimub 8. septembril kell 10 Loksa kultuurikeskuses: „Ootame 7. septembriks Kuusalult tagasisidet osalemise kohta.“

Eelmine artikkelKuusalu vald valis kolmeks aastaks õpilasliinidele vedajad
Järgmine artikkelKuusalu volikogu toetus AHRENSI kuju valamiseks