Kuusalu vald tasub õpilaste sõitude eest HARJU ÜTKle 483 000 krooni

797

Harjumaa Liinide sõidukaardi saanud Kuusalu valla koolide õpilased võivad tasuta sõita kõigil päevadel ja igal ajal.

Kuusalu vallavalitsus pidas enne õppeaasta algust Harjumaa Ühistranspordikeskusega (ÜTK) läbirääkimisi, et optimeerida õpilaste sõidutamist valla koolidesse ja tagasi.

Kuusalu vald sõlmis ÜTKga lepingu, mille alusel maksab õpilaste Harjumaa Liinide bussisõidukaartide eest kokku 483 000 krooni. Kõik Kuusalu valla koolidesse sõitvad õpilased saavad alanud õppeaastal tasuta sõiduvõimaluse olenemata kellaajast ja nädalapäevast.

Kuusalu valla abivallavanem Tõnu Ammussaar kommenteeris, et see annab õpilastele võimaluse käia treeningutes või mitmesugustel kooliga seotud ettevõtmistel kõigil päevadel, ka nädalavahetusel. Kuukaart antakse neile õpilastele, kes kasutavad kooli ja tagasi sõiduks Harjumaa Liinide busse, ka Loksa linnas ja Jõelähtme vallas elavatele noortele, kui nende kool on Kuusalu vallas. Kokku paarkümmend Loksa last õpivad Vihasoo ja Kolga koolis, Jõelähtme valla õpilased käivad Kuusalu keskkoolis. 

Hommikune suurim muudatus on, et Harjumaa Liinide buss liinil 152A, mis väljub Tallinnast nüüd kell 6.45, sõidab sisse Kostiverre ja võtab sealt kella 7.25 ajal peale need õpilased, kes lähevad Kuusalu keskkooli. Buss sõidab sisse ka Rihumäel kooli parklasse, et tagada õpilaste liikumise ohutus.

Tagasi saavad Kostivere õpilased sõita samamoodi, nagu oli varem – Kuusalu ja Jõelähtme valla ühise õpilasliiniga, mis liigub Kaberneeme kaudu.
Kaberneeme lapsed said enne ka hommikuti Kuusallu sama bussiga, kuid see tähendas, et pidid palju varem tõusma ja bussile minema.

Kolga koolis õppivatel Kuusalu lastel on nüüd võimalus sõita koolist koju liinibussiga – Loksalt väljub liinibuss 151A varasema kella 15.40 asemel kell 15.50 ja sõidab sisse Kolka. Kolgast sõidab see buss Kuusallu Vana-Narva maanteed kaudu, kell 17 Loksalt väljuv buss liigub Kolgast Kuusalu poole Tallinna-Narva maanteed mööda.

Hara, Tapurla, Juminda õpilased toob Loksale ja viib sealt tagasi firma Arla Sõidud buss avaliku liiniga L1 – Harjumaa ÜTK tellib sõidu liinil Loksa-Hara-Tapurla-Juminda-Leesi-Loksa, Loksalt väljub liini L1 buss tööpäeviti hommikul kell 7 ja õhtupoole kell 15.20. Leesilt sõidab tagasi Loksa poole kell 7.27 ja kell 15.47. Ka selle piirkonna õpilastele antakse sõidukaardid.

Eelmine artikkelAnija vallas oli peredele jalgrattamatk
Järgmine artikkelMetallivargad on endiselt liikvel