KELLY KRUUSMANN ja JULIKA VÄÄRE Kehrast tegid MTÜ Kunst Kohvris

2764

Anija mõisa laadal esitasid naised etenduse „Jonnakas Jänkuposs“.

Julika Vääre ja Kelly Kruusmann on eluaegsed sõbrannad. Endi sõnul on neid alati liitnud sarnane maailmavaade, loov ellusuhtumine ja aktiivne eluviis.

„Otsustasime oma tulevikunägemuse paberile panna. Selgus, et ühiseid nimetajaid on meie lähema aja plaanides nii palju, et ettevõtte või MTÜ loomine tundus möödapääsmatu,“ rääkisid nad.

Ühiselt loodi MTÜ Kunst Kohvris, esialgu hakatakse lastele etendusi andma ning muid tegevusi korraldama.

Nad jutustasid, et mõte tuli varasemate ürituste kaudu, kus on vabatahtlikena kaasa löödud ning pakutud meelelahutust suurtele ja väikestele.
Mitmed kordaläinud tegemised on saanud publiku sooja vastuvõtu.

„Idee teemaga edasi minna polnud päris meie. Pigem on tekkinud meie tegemiste vastu huvi väljastpoolt ja see tõukaski meid MTÜ loomisele,“ lisas Kelly Kruusmann.

Isetehtud lava ja nukud
Teatritegemisele naised esialgu ei mõelnud.

„Pakkusime Anija Mõisa Haldus SA-le, et hoolitseme pisut laste eest Anija jaanitulel. Kahe ööpäevaga valmisid teatrilava, nukud ja esimene etendus.
Heade sõprade abiga sai püsti meie esimene teatritelk, kus tegime kolm etendust. Kuna juba siis tekkisid tõelised väikesed fännid, kes vaatasid ära kõik kolm etteastet järjest, oli selge, et tuleb jätkata,“ meenutas Julika Vääre.

Kelly Kruusmanni kirjutatud „Jonnakas jänesepoiss“ räägib jänkupoisist, kes ei taha üles tõusta, hambaid pesta ega teha midagi, mida tegema peaks.
Ema otsustab poisile õppetunni anda. Ta  hakkab samuti jonnima – keeldub kapsapeenra rohimisest ja sokkide kudumisest. See hämmastab jänesepoissi väga ning lõpuks mõistab jänku, et jonniga ei saavuta midagi.

Möödunud pühapäeval mängiti Anija mõisa laadal näidendit kaks korda.

„Meile oli väga suur üllatus, et teatrisaali  ei mahtunud kõik inimesed ära, suur osa pidi püsti seisma. Teisele etendusele hakati pinke reserveerima. See hea üllatus andis indu ja kindlust, et teeme õiget asja, oleme õigel teel. Omamoodi õhkkond tekkis. Vaatamas olid sõbrad ja sõprade lapsed,“ ütles Kelly Kruusmann.

Etenduste vahepeal meisterdas Julika Vääre lastega pilli, Kelly Kruusmann tegi näomaalinguid ja andis vanadele särkidele uue väljanägemise.

Julika Vääre elab Kehras. Kelly Kruusmann käis Kehras keskkoolis, nüüd elab Keilas. Kuna üks neist ei tööta, teine on tööl poole kohaga, on aega MTÜga tegeleda. Anija mõisa ettevõtmistes plaanitakse osaleda ka edaspidi.

„Anija mõisa käekäik on meile oluline. Siin on kõik võimalused aktiivseks tegevuseks – suurepärane õhkkond, armsad ja tegusad inimesed. Pealegi toob mõis ise publiku kokku ning on hea, kui saame teineteisele toeks ja abiks olla, et üritustele pisut värvi lisada,“ lausus Kelly Kruusmann.

„Kõik lood, mida mängima hakkame, võiksidki olla lühikesed ja pisut õpetlikud, muidugi tuleb ka nalja hulka panna,“ lisas Julika Vääre.

Edaspidi hakkab igal etendusel olema pisike piletiraha, et osta materjale oma tegevusnurga jaoks.

Kelly Kruusmann: „Et meie tegevused mahuvad põhimõtteliselt kohvrisse ja saame reisida nii oma lava kui meisterdamiseks vajalike materjalidega, on MTÜ-l Kunst Kohvris kindlasti plaanis ka oma koduvalla piiridest välja astuda. Kalendris on kirjas juba mitu ülesastumist, ühegi lasteaiaga esinemist veel kokku lepitud pole. Ei oska öelda, kui suureks asi kujuneb, aga küllap me kasvame.“

Eelmine artikkelAnija vallas oli peredele jalgrattamatk
Järgmine artikkelMetallivargad on endiselt liikvel