Kuusalu vald palub jätkata suurte perede Tallinna sõidusoodustust

922

Möödunud kolmapäeval teatati Kanal 2 uudistesaates Reporter, et Kuusalu vald on valmis Tallinna linnaga läbi rääkima.

Kuusalu valla sotsiaalvaldkonna referent Ene Rebane imestab, et saates oli lause sõnastatud sedaviisi. Kui Reporterist talle helistati, siis öeldi teistpidi – et Tallinna linnavalitsusest lubatud, ollakse valmis valdadega läbi rääkima.

Samas tõdeb Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi, et teema on aktuaalne, vallavalitsus on kindlasti valmis paljulapseliste perede eest kostma ning saatma Tallinna linnavalitsusele kirja palvega jätkata Harju paljulapseliste perede sõidusoodustusega.

Alates 2007. aasta veebruarist kehtis Tallinna linnas määrus soodustusest lähiümbruse ehk Harju maa-omavalitsuste paljulapselistele peredele sõitmiseks pealinna ühistranspordis. Suurte perede lapsed said sõita tasuta, nende vanemad kõige odavama ehk sama piletiga, mis kehtib õpilastele ja pensionäridele. Harjumaa omavalitsused ei pidanud Tallinna linnale selle eest midagi tasuma, soodustus kehtestati linna algatusel.

Detsembris 2009 otsustas Tallinna linnavolikogu lõpetada sõidusoodustuse Harjumaa paljulapselistele peredele.  Alates 1. veebruarist kehtib paljulapseliste perede lastele sama soodustus, mis Tallinna teistele õpilastele – neil tuleb osta kõige odavam sõidupilet, mis seni maksis 6 krooni, veebruarist on hind 7 krooni. Suurte perede emad-isad enam Tallinna ühistranspordis poole hinnaga sõita ei saa.

Harju omavalitsused väljastasid 2007. aastast alates paljulapselistele peredele tõendi, mis tagas soodustustega sõitmise linnatranspordis.

Kuusalu ja Anija vallamajas oli valmistatud selleks tarbeks eraldi sõidukaardid, millele märgiti nimi ja kaardi kehtivusaeg – lastel kuni nende 19-aastaseks saamiseni. Kuusalu vallas on selliseid kaarte kolme aastaga välja antud 105, Anija vallas 155, neist kehtivad on 127. Raasiku vallamajas väljastati soovijale eluasemeteatis, milles on kirjas pere suurus. Teatist kasutas sõidusoodustuse tõendamiseks 5 suurperet.

Anija valla haridus- ja sotsiaaltöö vanemspetsialist Marge Raja räägib, et eelmise nädala jooksul saadeti kõigile suurtele peredele teade sõidusoodustuse lõppemise kohta, et nad ei satuks Tallinnas hätta ega juhtuks saama trahvi. Seni peredest keegi vallamajja pöördunud ei ole, kuid ta nendib, et praegusel majanduslikult raskel ajal mõjutab soodustuse lõppemine suurperede rahakotti.

Ka Kuusalu vallas teavitati suuri peresid soodustuse lõppemisest, Ene Rebane helistas emadele-isadele. Ta oletab, et sellisest kõnest saigi Kuusalu valla ühe suure pere ema ajendi ning pöördus uudistesaate Reporter poole. Saates kommenteeris pereisa, et soodustuse ärakaotamine on pettumus – valiti Keskerakonda, kes lubas seista inimeste eest, kuid nüüd teeb see pealinnas võimul olev erakond maakonna paljulapseliste perede sõitmise raskemaks.

Eelmine artikkelKolka „Piparkoogimaania” algklasside peavõit
Järgmine artikkelLeesil ja Pärispeal said PRIA miljoni-projektid valmis