NIINA ESKO – aasta dirigent

2708

Laupäeval, 31. jaanuaril korraldas Eesti Kooriühing Estonias aastakontserdi.

Esinejate seas oli ka ETV mudilaskoor, mille dirigendid on Lii Leitmaa, Niina Esko ja Külli Kilvet.

Kontserdil anti üle koorimuusika aastapreemiad. Aasta 2008 muusikaõpetaja-dirigendi tiitli sai Kuusalu keskkooli muusikaõpetaja ja dirigent Niina Esko. Tartu Ülikooli kammerkoori dirigent Triin Kochile omistati aasta dirigendi tiitel. Nominente oli dirigendi tiitlile kokku 14. Niina Esko kandidatuuri esitasid Eesti Kooriühing ning koorijuhtide ja muusikaõpetajate Harjumaa ühendus.

ETV mudilaskoor võitis juunis Tšehhimaal toimunud rahvusvahelisel koorikonkursil „Festival of Songs Olomouc” absoluutse võitja tiitli 8-12-aastaste laste kooride kategoorias, saavutades 100 punkti sajast võimalikust. Konkursil osales 168 koori, Grand Prix arvestuses kutsuti esinema 6 koori, nende seas esmakordselt ka mudilaskoor – ETV koor.

Mullu kevadel Tamsalus toimunud mudilaskooride konkurss-festivalist võttis Niina Esko osa kahe kooriga – Kuusalu kooli mudilaskoori ja ETV kooriga. Mõlemad said oma kategoorias esimese koha ning Niina Esko pälvis parima dirigendi autasu.

Kuusalu muusikakooli õpetaja ja mitmete kooride dirigent Taavi Esko kommenteeris, et aasta dirigendi tiitel on suurim tunnustus muusika­õpetajale ja dirigendile.

Niina Esko sai koos tiitliga kingituseks õppereisi sel suvel Hollandisse koolitusele, selle hind on üle 14 000 krooni, üle poole maksab kooriühing.

Niina Esko sõnas, et laupäeval ta veel ei tajunud, aga nüüd hakkab iga päevaga rohkem aru saama, kui suur au talle on omistatud.

„Olen väga õnnelik, see tiitel on midagi väga erakordset,” rõõmustas ta. „Tänan oma peret, sõpru, kolleege, kõiki laululapsi ning kodusid, kes mind on toetanud.”

Eelmine artikkelVallad-linnad vähendavad 2009. aasta eelarvete mahtu
Järgmine artikkelKehra tehas hakkab tööle sel nädalal